Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Hlavnou témou bola hrozba štrajku v NHL

Sportnet|12. jún 2004 o 00:00

TORONTO - Dôležitejšou témou galavečera v Toronte ako odovzdávanie výročných cien NHL boli rokovania o novej kolektívnej zmluve medzi hráčskou asociáciou (NHLPA) a majiteľmi klubov. Postoje oboch zainteresovaných strán sú dosiaľ značne odlišné. Pripravova


Brankár New Jersey Devils Martin Brodeur (uprostred) pózuje so svojimi synmi Williamom (vpravo) a Jeremym na slávnostnom galavečere v Toronte. Získal trofej pre najlepšieho brankára - Vezina Trophy (vľavo) a cenu pre gólmana s najnižším počtom gólov - William J. Jennings Trophy. FOTO - REUTERSTORONTO - Dôležitejšou témou galavečera v Toronte ako odovzdávanie výročných cien NHL boli rokovania o novej kolektívnej zmluve medzi hráčskou asociáciou (NHLPA) a majiteľmi klubov. Postoje oboch zainteresovaných strán sú dosiaľ značne odlišné. Pripravovaný štrajk hráčov a uzávierka najprestížnejšej hokejovej súťaže na svete sa zdajú ako neodvrátiteľné fakty.

Viceprezident NHLPA Bob Goodenow poprel počas štvrtkového večera správy o návrhu hráčskej asociácie na zníženie platov v NHL. Podľa internetovej stránky rds.ca navrhli hráči zníženie platov o 10 percent, daň z luxusu od rozpočtu vo výške 45 miliónov dolárov a nováčikovský platový strop vo výške 850 000 dolárov aj so všetkými bonusmi. V návrhu sa vraj tiež objavilo zníženie veku, keď sa hokejista stane neobmedzeným voľným hráčov z 31 rokov na 28 alebo 29 rokov.

"Väčšinou bývam dobre naladený, ale keď vidím postoj opačnej strany, nie som veľmi optimistický," povedal Goodenow. Aktuálne platná kolektívna zmluva vyprší 15. septembra. Tomu, že súťaž odštartuje začiatkom októbra, neveria ani samotní hráči. "Ak sa pýtate na môj názor, neverím, že sa sezóna začne. Zdá sa mi, že komisára NHL Garyho Bettmana zaujíma všetko okrem hokeja," povedal Joe Sakic.

Väčšina hráčov chce aj počas štrajku pokračovať v kariére a mnohí z nich mieria najmä do Európy. "Myslím si, že európske tímy budú preferovať podpísanie kontraktu na celú sezónu. Taktiež je pravda, že pre mnoho mužstiev platia obmedzenia v počte cudzincov. Štrajk v NHL môže mať negatívny vplyv na európsky hokej," dal sa počuť Zdeno Chára. (sita)

Súvisiace články