Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Hlavná časť slovenskej výpravy odcestovala do Soči

Brankár Slovana Jaroslav Janus a prezident Ivan Gašparovič počas slávnostného sľubu členov výpravy Slovenskej republiky. (Autor: SITA)
SITA|31. jan 2014 o 09:00

Vedúca výpravy Janka Gantnerová: Do Soči vidím odchádzať kolektív mladých ľudí, ktorí idú zo seba odovzdať všetko. Pevne verím, že im to vyjde.

BRATISLAVA. V piatok ráno odcestovala hlavná časť slovenskej výpravy na XXII. zimné olympijské hry do ruského letoviska v Soči. Na ZOH 2014 sa od 7. do 23. februára 2014 predstaví dovedna 62 slovenských športovcov, z nich bude 45 mužov a 17 žien.

Stále ešte existuje šanca, že výprava sa rozšíri, v pozícii prvých náhradníkov figurujú tanečníci na ľade Federica Testová a Lukáš Csölley. Celkovo je vo výprave aj 68 členov sprievodu. V jednej chvíli však nebudú všetci priamo v Soči a jeho okolí. V piatok do Soči odletela aj šéfka výpravy Janka Gantnerová či prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár.

"Tesne pred odchodom pociťujem určité napätie, či sa nám naozaj podarí zorganizovať transport tejto dôležitej skupiny tak, ako sme to už pol roka mali pripravené na papieri. Tam to totiž vyzerá všetko dobre. Dúfam, že to tak bude aj v realite," povedala niekdajšia vynikajúca zjazdárka Janka Gantnerová z pozície vedúcej slovenskej výpravy.

Sľub do rúk prezidenta SR Ivana Gašparoviča zložili vo štvrtok Anastasia Kuzminová a Martin Bajčičák. Priamo v dejisku ZOH sa uskutoční 5. februára slávnostné vztyčovanie vlajky v horskej dedine. Z ruského dejiska sa výprava vráti domov 24. februára.

Do Soči v piatok ráno odletela aj bežkyňa na lyžiach Alena Procházková, ktorá chýbala na štvrtkovom olympijskom sľube. "Pred odletom sa bojím najmä bezpečnosti, pretože veľa sa hovorí o možných hrozbách atentátnikov. Verím, že docestujeme v poriadku, nič sa počas olympiády nestane a aj domov sa vrátime bez problémov," prezradila pred nastúpením do autobusu 29-ročná rodáčka z Banskej Bystrice.

"Na olympiáde bývajú veľké kontroly, mám také skúsenosti z Turína a Vancouveru. V Soči to bude asi ešte prísnejšie."

Súvisiace články