Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hlasy trénerov podtatranských štvrtoligových futbalových kolektívov

Sportnet|Publikované 4. sep 2002 o 22:00

Jozef Lavko (Hranovnica): "Je mi veľmi ťažko komentovať a hodnotiť majstrovské stretnutie, v ktorom mužstvo opäť utrpelo gólový výprask. V súčasnom

období máme problémy nastúpiť na meranie síl v plnom zložení, takže neúspešné výsledky a hra vôbec nie sú prekvapením. Náš omladený tím nie je vyspelým a kvalitným celkom a futbal v obci sa v súčasnosti trápi. Zlepšiť musíme predovšetkým tréningovú morálku, prístup hráčov k povinnostiam a ďalšie nedostatky v seniorskom futbale."

Vincent Seman (Poprad-Veľká): "Takýto vývoj zápasu sme presne predvídali. Sabinov je herne i takticky vyspelé mužstvo. Súper svoju polovicu ihriska uzatvoril, ale priestor sme mali na našej časti ihriska. Do karát nám zahrali skoré striedania hráčov, ktoré narušili koncepciu hostí. Prvý polčas sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska a my sme málo využívali našich útočníkov. Súper sa koncentroval na rýchle protiútoky. Po zmene strán sme hru zrýchlili a výsledok sa dostavil. Po prvom góle sme ovládli ihrisko. Hlavne po obrátke sme našich divákov potešili gólmi i peknými akciami."

Marián Wikarski (Kežmarok): "V Medzilaborciach mali domáci od začiatku optickú územnú prevahu, ale my sme počas celého prvého polčasu kvalitnou defenzívou a dodržiavaním taktických pokynov neumožnili hostiteľom vytvoriť si pred našou bránou súvislejší tlak. Naopak, z rýchlych protiútokov sme nebezpečne podkurovali a pri jednom z nich otvoril gólový účet zápasu Kopčák. Naše mužstvo už po obrátke nehralo to, čo v prvom polčase. Chlapci sa akoby uspokojili s priaznivým vývojom a postupne im dochádzali aj fyzické sily. Domáci dvoma hlavičkami otočili výsledok vo svoj prospech, my sme sa dopustili niekoľkých chýb v obrannej činnosti, a tak sme smoliarsky prehrali najtesnejším rozdielom."

Miroslav Kolodzej (Vysoké Tatry): "Na ihrisku vedúceho celku tabuľky sme sa predviedli kvalitným výkonom a boli sme za neho odmenení cenným skalpom silného súpera. Obe mužstvá predvádzali od začiatku kvalitnú technickú hru. V úvode sme boli lepším tímom, ale strely Petreňa a Husvára nepriniesli vytúžené ovocie. Domáci postupne zvýšili obrátky a najväčšiu šancu mali v 41. minúte, kedy náš brankár Vernarský bravúrne zlikvidoval samostatný nájazd domáceho hráča. Druhý polčas začali lepšie hostitelia, ale opäť sme úspešne odolávali. V záverečnej štvrťhodine sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Legát ešte veľkú príležitosť nevyužil, ale v predposlednej minúte rozjasal naše družstvo Husvár, ktorý strelil víťazný gól."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.