Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hlasy trénerov podtatranských štvrtoligových futbalových kolektívov

Sportnet|Publikované 18. sep 2002 o 22:00

Marián Wikarski (Kežmarok): Na pôde vedúceho celku tabulky sme sa predstavili disciplinovaným výkonom a domácim sme toho pocas celého duelu vela

nedovolili. V defenzíve sme hrali velmi dobre a súper sa do vyložených gólových príležitostí nedostával. Horšie to už bolo tradicne v útoku, ale aj v nom sa objavili svetlé momenty, najmä v druhom polcase. Najväcšiu šancu spálil Kopcák, ktorý po prihrávke od Barnáša nastrelil žrd. Domáci sa snažili, ale mladé mužstvo Humenného B bolo nadalej bezzubé. O výsledku sa mohlo rozhodnút štvrthodinu pred koncom, ale Kopcák sám pred bránou hostí velkú šancu zahodil. S bodom sme spokojní, ale vzhladom na priebeh duel sme mohli získat aj cenné vítazstvo.

Miroslav Kolodzej (asistent trénera Vysokých Tatier): V domácom zápase proti Finticiam sme dosiahli tesné, ale zaslúžené vítazstvo. Stretnutie malo prekvapujúci úvod, ked sme už v 2. minúte po nedôraze vo vlastnej šestnástke po rohovom kope súpera inkasovali. Po tomto momente sme hostí zatlacili na ich polovicu a hrali s velkým nasadením. Najväcšiu šancu vyrovnat sme mali v 41. minúte, ale Hrncík z piatich metrov trestuhodne prestrelil. Až po obrátke sa nám konecne podarilo strelit vytúžený gól, ktorý nám vlial nové sily. Hostia boli nebezpecní z rýchlych protiútokov, ale naštastie sme už neinkasovali, a naopak, Hrncíkom strelili vítazný gól, ktorým sme si zabezpecili cenný skalp.

Milan Molnár (Hranovnica): Derby stretnutie bolo pre nás velmi nárocné, pretože hostitelia hrali kvalitne. Naviac treba dodat fakt, že dlhodobo sa s ním pracuje a v našom mužstve sme mali problémy so zostavou. Chýbali nám štyria hráci základnej zostavy, z ktorých je jeden vylúcený. Náš kolektív podal disciplinovaný a bojovný výkon. Zverenci splnili pokyny tak, ako im bolo urcené pred meraním síl v kabíne do poslednej bodky. Vdaka týmto atribútom sa môžem vyjadrit, že sme v Poprade-Velkej získali velmi cenný bod. Naším cielom je nadalej pokracovat v takýchto výsledkoch a trende, aký sme ukázali doma s Velkým Šarišom i v Poprade-Velkej. Samozrejme, dôležité bude ešte viac skvalitnit našu hru, aby sme prilákali diváka v Hranovnici a mužstvo patrilo do stredných vôd tabulky štvrtej ligy sever.

Vincent Seman (Poprad-Velká): Celých 90 minút majstrovského zápasu sme hrali takmer do plných, no napriek tomu sme prišli o dva body. Zverenci sa nevedeli vyrovnat s kolektívom, ktorý prišiel vyslovene bránit. Môžem sa vyjadrit, že sme mali aj štastie v ojedinelých prípadoch a tento duel sme mohli aj prehrat. Doposial sa tu mužstvá predstavili vždy útocným futbalom a toto bol prvý súper, ktorý vyslovene bránil. Mrzí ma, že hráci nesplnili ocakávania a požiadavky. Viacerí nepodali predpokladaný výkon, co sa taktiež podpísalo na konecnom výsledku. Teraz je na nás, aby sme sa z nárocnej situácie vymotali. Dôležité bude zabodovat na ihriskách súperov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.