Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hlasy trénerov podtatranských štvrtoligových futbalových kolektívov

Sportnet|Publikované 7. nov 2002 o 23:00

Daniel Lučanský (Vysoké Tatry): Potvrdilo sa, že sme hrali proti veľmi kvalitnému súperovi, ktorý nás prevýšili predovšetkým v efektivite pri

zakončení. Prvý gól sme si dali prakticky sami Petreňom, ktorý nešťastne zrazil loptu a domáci Aľušík ju už iba doklepol do našej siete. V strede poľa sme hrali veľmi dobre, ale pred bránou súpera sme boli málo dôrazní. Po dohovore v kabíne sme začali druhý polčas veľkým tlakom, ale opäť sme sa dokázali presadiť iba po súperovu šestnástku. Veľkú šancu nevyužil Oršula, ktorý sa rútil sám na domácu bránu. Hostitelia pridali z ojedinelého protiútoku druhý gól presne umiestnenou strelou. V zápase sme umreli na krásu, chýbal nám predovšetkým väčší počet streleckých príležitostí.

Marián Wikarski (Kežmarok): Veľmi ťažký terén viac vyhovoval domácim, ktorí boli bojovnejší a hrali s oveľa väčším nasadením ako naše mužstvo. Na ihrisku súpera sme opäť podali veľmi slabý výkon a zdá sa, že hráči dokážu podať optimálny výkon iba na domácej pôde. Hrali sme veľmi ľahkovážne až odovzdane, čím sme výrazne umožnili domácemu celku zaknihovať si vysoké víťazstvo. Opticky bol možno zápas v strede ihriska vyrovnaný, ale v pokutovom území sme boli nedôrazní. Je pre nás veľmi dobré, že sa jesenná časť schyľuje k svojmu záveru, lebo hracie terény sú už veľmi zlé.

Milan Molnár (Hranovnica): Naše mužstvo sa pred majstrovským stretnutím posilnilo o troch kvalitných hráčov. Títo jednotlivci sa vrátili do základnej zostavy po dlhšej dobe a ihneď to bolo herne na ihrisku cítiť. Kolektív podal bojovný výkon, pričom získal zaslúžené cenné tri body. Na záver však treba zdôrazniť, že mužstvo Hranovnice v tejto zostave bude mať pri pravidelnom tréningovom procese určite naviac.

Vincent Seman (Poprad-Veľká): Majstrovské stretnutie sme si sťažili sami najmä v úvodnej štvrťhodine prvého polčasu, kedy sme nevyužili päť vyložených gólových príležitostí. Súper spod Vihorlatu sa postupne otriasol a začal byť čoraz nepríjemnejší. V závere prvej časti po našich hrubých chybách si vypracoval aj šance, ale napriek tomu ostalo do prestávky skóre bezgólové. Chlapcov som upozorňoval na to, že budeme musieť prepnúť na vyšší rýchlostný stupeň a že hostia budú nebezpeční najmä z protiútokov. Potvrdilo sa to hneď po obrátke, keď sme po školáckej hrúbke inkasovali. V ostatnom priebehu merania síl sme sa len vďaka bojovnosti a nasadeniu celého kolektívu vzchopili a dokázali otočiť výsledok, za čo sa chcem našim hráčom poďakovať. Víťazstvo nad Humenným B ma teší, lebo išlo o jedno z najlepších mužstiev v súťaži po Sabinove.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.