Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hlasy trénerov podtatranských štvrtoligových futbalových kolektívov

Sportnet|Publikované 23. okt 2004 o 00:00

Pavol Fejerčák (tréner Kežmarku): Vývoj zápasu ovplyvnil ťažký terén, na ktorom viazla obom celkom kombinácia. Futbalovej krásy veľa na ihrisku

nebolo. Ako prví pohrozili domáci, ale nastrelili tyč našej brány. My sme v prvom polčase udreli dvakrát Čečotom, ale strelecký účet sme taktiež neotvorili. Hostitelia mali len platonickú prevahu. V úvode druhého polčasu sme museli prestriedať, pretože sa nám zranil brankár Tokarčík. So stereotypne nakopávanými loptami domáceho kolektívu sme si bez väčších problémov poradili. Hrozili sme rýchlymi protiútokmi a po jednom z nich sa nám podarilo vsietiť víťazný gól. Chlapcom ďakujem za kvalitný výkon a cenné tri body z ihriska súpera. Verím, že aj v ostatných jesenných kolách sa nám ešte podarí naše bodové konto vylepšiť.

Marián Wikarski (tréner Vysokých Tatier): Od začiatku sme sa snažili prekonať obranný val súpera, ale dlho sa nám to nedarilo. Hostia boli vysoko efektívni v koncovke, čo potvrdili do prestávky po jednom z rýchlych brejkov vedúcim presným zásahom. Po zmene strán sme zrýchlili pohyb a prešli sme z troch na klasických dvoch útočníkov. Napriek tomu sa opäť radovali hostia, ktorí druhým gólom poistili svoje vedenie. Chlapci však zmobilizovali sily a v záverečnej polhodine dokázali nepriaznivé skóre otočiť. Hráčom za to patrí poďakovanie, pretože strata domácich bodov by bola pre nás veľmi nepríjemná.

Juraj Kšenzakovič (tréner Popradu): Vo veľmi dobrom zápase aj zo strany hostí, ktorí prišli hrať futbal, sme konečne nastúpili v základnej zostave, v ktorej nechýbali Kubičko a M. Maličký. Diváci mohli vidieť veľmi dobrý štvrtoligový zápas, v ktorom sme potvrdili, že ak k futbalovému umeniu pridáme aj nasadenie, môžeme poraziť aj mužstvo, ktoré malo doposiaľ len jednu prehru v súťaži. Aj keď sme dali tri góly po štandartných situáciách, v zápase si naši hráči vypracovali dostatok gólových príležitostí. Veľmi dobre nám opäť zachytal brankár Daniš. V tomto stretnutí sme nemali na žiadnom poste slabinu. Verím, že v tomto trende budeme pokračovať a že zabodujeme aj v záverečných troch kolách jesennej časti.

Súvisiace články