Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Hlasy trénerov po utorkových zápasoch štvrťfinále Ligy majstrov

TASR|9. apr 2003 o 13:35

Bratislava 9.apríla (TASR) - Hlasy trénerov po utorkových úvodných zápasoch štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov: Real Madrid -Manchester United 3:1 ...

Bratislava 9.apríla (TASR) - Hlasy trénerov po utorkových úvodných zápasoch štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov: Real Madrid -Manchester United 3:1 (2:0) a Ajax Amsterdam - AC Miláno 0:0 /odvety 23.apríla/.

Vicente Del Bosque, tr. Realu Madrid: "Myslím, že sme dosiahli nádejný výsledok pred odvetou, ale ešte je všetko otvorené. Nesmieme však zabúdať na posledný vzájomný zápas, ktorý sme hrali proti United na Old Trafforde. Viedli sme už 3:0, ale napokon sa domácim podarilo ešte dvakrát skórovať. V prvom polčase dnešného zápasu sme hrali brilantne a dôležité bolo, že sme kontrolovali hru. V druhom polčase museli diváci uznať, že na ihrisku sú vynikajúci hráči v dresoch oboch tímov. Raúl bol jedným z najlepších hráčov na ihrisku, odohral skvelý zápas. Bol to vzrušujúci zápas so všetkým čo k dobrému futbalu patrí."

Alex Ferguson, tr. Manchesteru United: "Góly na súperových ihriskách sú dôležité, ten náš nám dáva nádej aj pred odvetou. Nad druhej strane, Real Madrid dokáže hrať rovnako dobre nielen doma, ale aj vonku. Majú veľmi kvalitný tím, ale som presvedčený, že v odvete na Old Trafforde predvedieme podstatne lepší výkon. Odveta bude pre nás veľmi náročná, ale ak sa nám podarí streliť rýchly gól, môže to byť značne zaujímavé. Teraz stojí pred nami veľká výzva, ale spoliehame sa na domácu atmosféru. Myslím, že v odvete môže vykartovaného Gary Nevilla pokojne nahradiť John O'Shea, ale Scholes absencia bude citeľná. Dúfame, že odvety bude pripravený už aj Juan Sebastian Veron.

Ronald Koeman, tr. Ajaxu Amsterdam: "Chceli sme dať gól, ale napriek kvalitnému tímovému výkonu sme si nevytvorili dostatok gólových šancí. Mali sme horší vstup do stretnutia, ale po 20 minútach sme prevzali kontrolu. Remíza 0:0 je napriek tomu dobrým výsledkom pred odvetou, už minulosť potvrdila, že dokážeme skórovať kdekoľvek. Obranca Yakuba dostal dôveru od začiatku zápasu, pretože hral naposledy dobre a nemal som na tomto poste pochybnosti. Dokázal akým silným a kvalitným futbalistom je, a bol našim mužom zápasu."

Carlo Ancelotti, tr. AC Miláno: "Pre nás je to pozitívny výsledok, všetko však zostáva otvorené. V defenzíve sme hrali spoľahlivo, súper mal minimálne množstvo príležitostí. Nemyslím však, že sme hrali agresívne."

pb

Súvisiace články