Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Hlasy Sloveniek po zápasoch 1. kola dvojhry

SITA|16. jan 2006 o 13:31

MELBOURNE 16. januára (SITA) - Hlasy slovenských tenistiek, ktoré sa predstavili v pondelkových stretnutiach dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil.

AUD):


Jarmila Gajdošová (SR) - Martina Müllerová (Nem.) 6:1, 2:6, 3:6

Jarmila Gajdošová: "Mala som na prvé kolo celkom dobrý žreb, na súperku som mala aj herne. Mrzí ma preto, že som nepodala výkon ako v predchádzajúcich zápasoch v kvalifikácii alebo predtým na turnaji v Gold Coast. Napriek prehre som rada, že som postúpila prvýkrát na grandslamovom turnaji do hlavnej súťaže. To zároveň znamená, že v rebríčku som sa už posunula blízko prvej stovky a možno aj do nej. V takom prípade by som mala potom istú hlavnú súťaž na najbližších dvoch grandslamoch Roland Garros a vo Wimbledone."


Daniela Hantuchová (17-SR) - Saori Obatová (Jap.) 3:6, 6:3, 6:0

Daniela Hantuchová: "Spočiatku som mala problémy triafať presne do dvorca. Vedela som však, že musím čakať na vhodný okamih v stretnutí a byť trpezlivá. Samozrejme, každý má obavy, keď prehrá prvý set, tak ako dnes ja, ale v takých prípadoch si vždy treba veriť. Zdravotne som bola na tom už lepšie, aj keď pred stretnutím ma zub ešte bolel. Čo sa týka mojej súperky v 2. kole (pozn. SITA: Hantuchová sa stretne s Akgul Amanmuradovovou z Uzbekistanu), to meno mi nič nehovorí, ale všimla som si, že je strašne veľká ako drevorubač. Netreba sa však z toho smiať, ale zobrať tento zápas vážne. Môže to byť nebezpečné, keď nastúpite proti hráčke, ktorú vôbec nepoznáte. Je dobré, že som hrala proti Japonke hneď prvý zápas, teraz mám aspoň viac času na oddych."

Súvisiace články