Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Hlasy Mariána Hossu tešia

Sportnet|6. dec 2003 o 00:00

Slovenský krídelník Marián Hossa včera po zápase s Tampou Bay, v ktorom vyhrala Ottawa 4:1, predstúpil pred novinárov ako jeden z lídrov hlasovania fanúšikov do Zápasu hviezd NHL. V hodnotení krídelníkov Východnej konferencie je so ziskom 21 731 hlasov ..


FOTO - ARCHÍV TASRSlovenský krídelník Marián Hossa včera po zápase s Tampou Bay, v ktorom vyhrala Ottawa 4:1, predstúpil pred novinárov ako jeden z lídrov hlasovania fanúšikov do Zápasu hviezd NHL. V hodnotení krídelníkov Východnej konferencie je so ziskom 21 731 hlasov druhý. „Je to príjemné zistenie. No som z toho dosť prekvapený. Veď v lige je oveľa viac výborných útočníkov," povedal Hossa.

Hlasovanie vedie so 41 820 hlasmi Rus Iľja Kovaľčuk z Atlanty. Hossa je s 10 gólmi a 17 asistenciami najlepším slovenským hráčom v NHL. „Nemôžeme všetko merať iba gólmi. V zápasoch Marián odvádza veľký kus práce. Ak sa dostane do šance profitujú z toho aj iní hráči," hovorí kouč mužstva Jacques Martin.

Hossa je dvojnásobným účastníkom tradičnej exhibície All-Star. Fanúšikovia v hlasovaní na oficiálnej stránke súťaže nhl.com rozhodnú iba o zložení prvých formácií oboch tímov. Istú účasť v prestížnom zápase majú iba víťazi hlasovania. Ďalšie zloženie tímov Východnej a Západnej konferencie určia tréneri a generálni manažéri. Na „Východe" sa uchádza o hlasy fanúšikov aj Zdeno Chára (Ottawa, má už 15 933 hlasov), Miroslav Šatan (Buffalo, 8 324), Peter Bondra (Washington, 6 600), Richard Zedník (Montreal, 5 802). V Západnej konferencii má Žigmund Pálffy (Los Angeles) 11 378 hlasov, Marián Gáborík (Minnesota) 9 798 a Pavol Demitra (St. Louis) 5 622. (sb)

Súvisiace články