Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hlasy kapitánov po zápase Slovensko - Veľká Británia

SITA|Publikované 22. apr 2006 o 15:04

PLOVDIV 22. apríla (SITA) - Hlasy kapitánov Slovenska a Veľkej Británie po sobotňajšom rozhodujúcom zápase o postup z I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive, v ktorom Slovenky ...

PLOVDIV 22. apríla (SITA) - Hlasy kapitánov Slovenska a Veľkej Británie po sobotňajšom rozhodujúcom zápase o postup z I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive, v ktorom Slovenky zvíťazili 2:1.


Mojmír Mihal (kapitán SR): "Magda Rybáriková bola pod vplyvom zodpovednosti nervózna. Nehrala dostatočne agresívne, ale nehrala ani kŕčovito a nakoniec sa presadila aktívnou hrou. Napokon uhrala prvý bod, ktorý bol mimoriadne dôležitý. Druhý bod získala Daniela Hantuchová, ktorá hrala suverénne a sebavedomo. Nepripustila Angličanku k vážnejšej akcii a celý zápas si držala pod kontrolou. Štvorhra sa hrala už za rozhodnutého stavu. Náš pár mal aj v nej niekoľko možností na víťazstvo. V prvom sete viedol 3:0, v druhom mal brejk na 3:2, ale napokon prehral, čo nám pri celkovom víťazstve už neprekáža. Dievčatá boli celkovo veľmi dobre pripravené na tento turnaj. Celý tím ťahal za jeden povraz a výsledok sa dostavil. Som veľmi spokojný s tým, čo sme dosiahli. Dal som dohromady dobrý tím nielen z hľadiska hráčok, ale aj jeho vedenia. Plovdiv bola moja prvá skúsenosť v úlohe kapitána ženského tímu. Bola pozitívna, a preto tento úspech radím vo svojej kariére na najvyššie priečky. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s hráčkami ako aj celým družstvom. Dúfam, že v júlovej baráži sa predstavíme v rovnakom, prípadne ešte silnejšom zložení."


Colin Beecher (kapitán Veľkej Británie): "Šanca na víťazstvo bola z nášho pohľadu len v prvej dvojhre. Keďže sme ju prehrali, vedeli sme, že nad Slovenskom už asi nevyhráme. Hantuchová potvrdila v druhej dvojhre, že je svetová hráčka a Keothavongová proti nej prakticky len zbierala skúsenosti. V prvej dvojhre sa to asi zlomilo za stavu 5:4, keď naša hráčka podávala a neodkázala set dotiahnuť do víťazného konca. Gratulujem Slovensku k víťazstvu. Jeho tenistky potvrdili, že výkonnostne nepatria do tejto skupiny. Aj my sme však spokojní. Keď sme sem išli, nečakali sme, že vyhráme na antuke tri zápase a budeme hrať o postup do baráže."


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.