Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hlasy D. Hantuchovej a S. Williamsovej

SITA|Publikované 20. jan 2006 o 12:52

MELBOURNE 20. januára (SITA) - Hlasy hráčok po zápase 3. kola dvojhry žien Daniela Hantuchová (17-SR) - Serena Williamsová (13-USA) 6:1, 7:6 (5) na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji Australian Open v Melbourne:

Daniela Hantuchová: "Nebojovala som sama so sebou ako v predchádzajúcich zápasoch. Už v minulosti som odohrala veľa stretnutí, v ktorých som bola blízko k víťazstvu nad špičkovou hráčkou. Dnes som však svoje úsilie konečne dotiahla až do konca. Serena nehrala dobre, všetci vieme, ako to vyzerá na dvorci, keď sa jej darí. Napriek tomu, že jej to veľmi nešlo, bojovala až do konca. Aj keď Serena nemala v zápase navrch, musela som si stále dávať pozor a byť opatrná, najmä vo chvíli, keď odvrátila mečbol. Vie totiž kedykoľvek zabojovať a otočiť aj takmer stratený duel. Ani na chvíľku som nesmela stratiť psychickú či fyzickú koncentráciu, lebo okamžite by to využila. Na zápas so Šarapovovou sa veľmi teším, nemám čo stratiť. Ak budem hrať ako dnes, diváci sa môžu tešiť na zaujímavý duel. Vždy verím vo svoje schopnosti a nikdy som nepochybovala o tom, že môžem zdolať hráčky ako Serena Williamsová. Treba len tvrdo trénovať, bojovať v zápase o každú loptičku."

Serena Williamsová: "Urobila som veľa chýb, nedokázala som nájsť správne údery. Lietalo mi to všetkými možnými smermi. Skúšala som všeličo, ale nič mi nevychádzalo. Na turnaj som sa pripravila zodpovedne, dlhšia prestávka zavinená zranením nemala na môj výkon vplyv. Rovnako ani dažďom spôsobené 35-minútové prerušenie zápasu na začiatku prvého setu nemalo vplyv na prehru. Daniela hrala solídne a ja som sa mala prispôsobiť jej pomalšiemu zápasovému tempu na začiatku."