Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Hlasy D. Hantuchovej a M. Mihala

SITA|17. apr 2006 o 15:02

PLOVDIV 17. apríla (SITA) - Hlasy zo slovenského tábora po stretnutí A-skupiny turnaja euroafrickej zóny Pohára federácie v Plovdive Slovensko - Luxembursko (3:0):


Daniela Hantuchová: "Na to, že som hrala v tomto roku prvý zápas na antuke, myslím si, že môžem byť spokojná. Súperka bola veľmi nepríjemná, v minulosti sme mali dosť tesný zápas. Ani teraz to nebolo jednoduché. Bolo treba bojovať o každú loptu. Myslím si, že dôležité momenty som lepšie zvládala. Som veľmi rada, ako mi vyšiel vstup do tohto Fed Cupu."


Mojmír Mihal (kapitán): "Napohľad je to jednoznačný výsledok, ale nebolo to až také jednoduché. Magda Rybáriková svoj zápas zvládla veľmi dobre, a to najmä keď beriem do úvahy, že týždeň bola chorá a len nedávno dobrala antibiotiká. Vyhrala zápas, ktorý nebol nejaký krásny, ale dostala sa do rytmu a získala dôležitý prvý bod. Daniela zahrala veľmi dobre. Má za sebou výbornú prípravu v Španielsku a teraz potvrdila, že dobre natrénovala. Úvod bol trošku oťukávací, ale neskôr sa stále viac presadzovala svojou hrou, čiže trpezlivým tlakom. Vo štvorhre hrala Janette Husárová prvý zápas po polročnej odmlke. Mala nejaké dve malé krízy, ale celkovo bolo vidieť, že je to stále veľká hráčka s údermi aj prehľadom."


Súvisiace články