Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Hlas Hantuchovej po víťazstve v miešanej štvorhre

TASR|9. júl 2001 o 21:42

Londýn 9. júla (TASR) - Tenistka Daniela Hantuchová sa stala prvou hráčkou v histórii bieleho športu na Slovensku, ktorá získala niektorý z grandslamových titulov. Osemnásťročná rodáčka z Popradu v pondelok spolu s Čechom Leošom Friedlom zvíťazili vo finále miešanej štvorhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone nad americko-austrálskym prárom Mike Bryan, Liezel Huberová (USA/Aus.) za 1:23 hod. v troch setoch 4:6, 6:3, 6:2.

"Pred začiatkom turnaja nikto neočakával, že by sme mohli v mixe zvíťaziť. O to väčšia bola naša radosť po finálovom stretnutí. Azda najväčším zážitkom však bolo odovzdávanie ceny pred víťazov, ktorú sme preberali pred zaplnením hladiskom. Až vtedy mi došlo, čo sme vlastne vyhrali," povedala spokojná Daniela Hantuchová.

Výsledok: miešaná štvorhra - finále:

Leoš Friedl, Daniela HANTUCHOVÁ (ČR/SR) - Mike Bryan, Liezel Huberová (USA/Aus.) 4:6, 6:3, 6:2.

Úvod stretnutia lepšie zvládla americko-austrálska dvojica, ktorá bez problémov viedla 3:0. V ďalšej hre ale Huberová stratila svoje podanie a česko-slovenskému páru sa dvoma bodmi po sebe podarilo znížiť na 2:3. Vývoj úvodného dejstva však mala pevne v rukách americko-austrálska svojica, ktorá v ňom za za 31 minút vyhrala 6:4.

V 8. hre druhého setu nevyužil Bryan výhodu podania, v nasledujúcej Friedl brejk potvrdil a s Hantuchovou získali dejstvo za 31 minút v pomere 6:3.

V 5. hre rozhodujúceho tretieho dejstva prehrala Huberová svoj servis, česko-americká dvojica získala ďalšie tri body a zaslúžene za 21 minút získala set v pomere 6:2.

Celé stretnutie trvalo 1:23 hod a Hantuchová v tretej slovenskej účasti vo finále niektorej zo súťaží gdrandslamových turnajov získala to, čo sa v predchádzajúcich dvoch nepodarilo Miloslavovi Mečířovi (dvojhry na US Open v roku 1986 a Australian Open v roku 1989).

mi pb

Súvisiace články