Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hladké víťazstvo

Sportnet|Publikované 31. mar 2009 o 22:00

SP. NOVÁ VES. Vo finále v skupine o 5.-8. miesto sa v prvom zápase volejbalistkám zo Spiša darilo a vyhrali jasne nad stredoškoláčkami v Nitre 3:0,

čím siahajú pred domácou odvetou na konečné 7. miesto v tomto ligovom ročníku.

Konečne víťazstvo

Po sérii prehier Spišiačok v "jarnej" časti extraligy konečne vyšlo nad nimi slnko a jasne vyhrali v Nitre nad stredoškoláčkami, keď im nepustili ani set. Pre úplnosť treba dodať, že domáce Nitrianky boli oslabené o reprezentačné kadetky, ktoré v súčasnosti hrajú na prípravných medzištátnych zápasoch. Najlepšia smečiarka Erika Salanciová však hrala, ale domácim tentoraz ani ona k víťazstvu nepomohla. Spišskonovoveské volejbalistky hrali pestrú hru na sieti, daril sa im aj smeč, príjem a čo je podstatné, aj podanie. Víťazstvo bolo zaslúžené a pred odvetou si naše dievčatá spravili dobrý základ na celkové 7. miesto v ligovej tabuľke, pretože presne o toto sa v týchto zápasoch teraz hrá.

Výsledok, extraliga, ženy - o 5. až 8. miesto: SOPM ŠG Nitra - VK Spišská Nová Ves 0:3 (-17,-22,-20)

Základná zostava: Bajtošová, Slančová, Fabiniová,Vartovníková, Javorská, Čmelová, libero: Fabianová, striedali: Kijaková, Mecková, Böhmerová.

"Vedeli sme, že ŠG Nitra má vo svojom družstve kadetské reprezentantky, ktoré majú v súčasnosti reprezentačné povinnosti, ale napriek tomu sme nič nenechali na náhodu. Naše hráčky odohrali dobrý zápas a dal som možnosť hrať všetkým desiatim hráčkam, ktoré som mal k dispozícii. Predviedli slušný výkon, čo je však podstatné, nedovolili Nitriankam takmer nič a nepustili im ani set. Ešte nás čaká domáca odveta a ja pevne verím, že bude víťazná a my skončíme na celkovom 7. mieste v ligovej premiére ročníka 2008/2009," povedal po stretnutí tréner Stanislav Vartovník.

Ženy budú hrať odvetu o 7. miesto s ŠG Nitra DOMA v sobotu 4. 4. 2009 o 18.00 h.