Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hladká výhra Sloveniek, postup je na dosah

Fínkam nedali žiadnu šancu. Slovenky porazili severanky presvedčivo 38:17. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 30. mar 2014 o 22:00

Fínky deklasovali 38:17, v tabuľke sú na postupovom druhom mieste.MICHALOVCE. Jednoznačným víťazstvom v pomere 38:17 sa skončil súboj 4. kvalifikačného kola 2. skupiny o postup na majstrovstvá Európy 2014, ktoré sa budú konať v Chorvátsku a Maďarsku, medzi hádzanárkami Slovenska a Fínska.

Naše reprezentantky potvrdili úlohu favorita a súperovi zo severu starého kontinentu nedali žiadnu šancu.

Plnili trénerove pokyny

Kým pred týždňom v stredu sa na výhru vo Fínsku Slovenky poriadne natrápili (triumfovali 27:25), v sobotu to už bola v metropole Zemplína ich jednoznačná záležitosť.

„Veľmi nám pomohlo domáce prostredie. Vonku sme boli viac nervózne, asi to bolo tým, že sme museli získať dva body, ktoré boli povinné. Ale teraz sme na vlastnej pôde ukázali, že vieme hrať a od začiatku bolo jasné, kto je pánom na ihrisku,“ povedala na úvod krídelníčka Terézia Szöllösiová, ktorá fínske konto zaťažila v Chemkostav aréne štyrmi gólmi.

Ako už naznačila michalovská rodáčka, od úvodných minút sa duel niesol v réžii zvereniek trénera Dušana Poloza.

„Stále, keď sa začne dobre a zachytí sa začiatok, tak to ide ľahšie, a to sa aj potvrdilo. Plnili sme to, čo chcel tréner, hrali sme dobre v obrane a vyrážali do rýchlych kontier.“

Nervozita nebola

Konečný rezultát hovorí za všetko, ale výhra Sloveniek mohla byť ešte vyššia, ak by... „sme premenili aj ďalšie šance. A mrzí aj tých pár chýb v obrane. Ale aj tak to bolo dobré, základ je, že máme tri body,“ doplnila T. Szöllösiová.

V tabuľke momentálne sídlia Slovenky na postupovom druhom mieste so ziskom šiestich bodov, do záveru kvalifikácie musia odohrať ešte dva zápasy. A v nich im stačí získať dokopy jediný bod.

„Keď takto budeme hrať aj naďalej, tak naše šance na postup na európsky šampionát budú veľké. Oň sa pobijeme s Islandom. Pomohlo nám, že Francúzky nad ním vyhrali, teraz to máme vo svojich rukách.“

Šikovné ľavé krídlo hralo v sobotu na materskej pôde. „Žiadnu nervozitu som necítila, keďže tu hrám často. Bola som v pohode, ľudia nás povzbudzovali, takže so všetkým som bola spokojná,“ dodala na záver s úsmevom.

Fakty

Slovensko - Fínsko 38:17 (17:7)

Pokutové hody: 6/5 - 1/1, vylúčené: 3:2.
Rozhodovali: Černavskis a Bogdanovs (obaja Lot.) - 1600 divákov

SLOVENSKO: Ž. Tóthová, Gubiková, Túrociová - Czaniková 1, Horňáková 3, Szöllösiová 4, Súkenníková 5, R. Bíziková 1, Blažeková 3, Dubajová, M. Školková 1, Beňušková 7/4, Rebičová 4, S. Szarková 4, Michnová 4/1, Kertészová 1.

FÍNSKO: Koskinenová, Janson Heikkinenová – Lindholmová 1, Gammalsová, Jänttiová, Von Numersová 4, Genbergová 4, Roosová 2, Lindahlová, Hilliová 3, Näräkkäová, Cainbergová 3, Lillquistová, Väyrynenová.

ra


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.