Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

HKM Humenné získalo útočníka Riečičiara

Sportnet|Publikované 1. dec 2005 o 23:00

Bratislava Prvoligista z Humenného získal na hosťovanie do konca tohto majstrovského ročníka skúseného útočníka Pavla Riečičiara. Tento odchovanec

martinského hokeja naposledy pôsobil v druhej najvyššej českej súťaži v tíme SK Kadaň, kde však odohral iba 11 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal iba dve asistencie. "Sľubujeme si od neho predovšetkým zvýšenie streleckej produktivity mužstva. V poslednom čase výrazne pociťujeme absenciu klasického zakončovateľa, čo sa odzrkadľuje aj na výsledkoch. Už päť stretnutí za sebou sme prehrali o gól, pričom šancí sme si vypracovali ako maku. Veríme, že tento skúsený útočník nám pomôže vytrhnúť tŕň z päty," povedal tréner humenského HKM Jozef Čontofalský, ktorého sme zastihli vo vlaku z Bratislavy, kde bol vybaviť potrebné formality okolo príchodu Pavla Riečičiara, inak na Slovensku kmeňového hráča extraligového Martina.

Pod Vihorlatom mali záujem aj o ďalších hráčov, no ich príchody stroskotali na rôznych okolnostiach. Trebárs s Trenčínom už boli funkcionári HKM dohodnutí na dvoch hráčoch obrancovi Tomášovi Volekovi a útočníkovi Miroslavovi Hantákovi - ktorí však odmietli prísť na východné Slovensko. V extralige však o nich nebol záujem a na ponuku z Humenného obaja hráči nereflektovali. "Zachovali sa neprofesionálne a bol som z toho sklamaný. Najmä nádejný obranca Volek potrebuje po zranení hrať a aj Hanták sa márne snaží preraziť už tretiu sezónu," povedal pre oficiálnu internetovú klubovú stránku generálny manažér Dukly Ivan Piovarči

V prípade obrancu Čuja, ktorý taktiež hrával v Kadani, zohrali kľúčovú úlohu prehnané požiadavky jeho materského klubu zo Spišskej Novej Vsi. "Neustále sme v kontakte s Liptovským Mikulášom ohľadom príchodu aspoň jedného z dvojice Mravec Tarageľ. Rovnako sa obzeráme aj po ďalších hokejistoch, pretože sa nevyhnutne potrebujeme posilniť. Zatiaľ však môžeme rátať iba so spomínaným Riečičiarom," dodal Jozef Čontofalský.

VIZITKA P: RIEČIČIARA

Narodený: 19.1. 1978 v Martine. Post: útočník. Výška: 182 cm, váha: 82 kg. Kariéra: 1995-96: HC Martimex Martin, 1996-97: HK Dragon Prešov, 1197-98: HK Dragon Prešov (baráž), HC Martimex Martin - jun., 1997-98: HK VTJ Spišská Nová Ves, 1998-2001: HC Martimex Martin, 2001-02: HC Chemopetrol Litvínov, 2002-03: HC Martimex Martin, HK ŠKP Žilina, 2003-04: MHC Plastika Nitra, HC Kometa Brno, 2004-05: Basingstoke Bison (GBR), Peterborough Phantoms (GBR), HK Polygón Prievidza, 2005/06: SK Kadaň, HKM Humenné.

(jč)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.