Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

HKM Humenné zatiaľ na víťazstvo iba čaká

Sportnet|Publikované 28. nov 2003 o 23:00

Humenné - Hokejisti HKM Humenné odohrajú dnes na svojom ľade posledné tohtoročné druholigové stretnutie (6. decembra - v Sabinove, 20. decembra -

voľno). Po troch kolách je zatiaľ bilancia Humenčanov pri jednej remíze a dvoch prehrách na prvý pohľad nie najlepšia, no dôsledky tejto skutočnosti siahajú ešte do prípravného obdobia. "Tréningový cyklus pred sezónou začal pomerne neskoro, a keďže sa ho zúčastňovalo dosť málo hráčov, vstup do súťaže je taký, aký je. Napriek tomu nám domáca premiéra čo do výsledku vcelku vyšla a blízko sme mali aj k víťazstvu. V zápase sa hostia síce ujali vedenia, my sme však skóre obrátili na 3:1 a len vďaka kúskovaniu hry zo strany súpera, čo im rozhodca toleroval, sme sa dostali z tempa a nakoniec sa body delili," charakterizoval úvod sezóny Peter Mižák, ktorý ešte v minulej sezóne obliekal dres prvoligových Michaloviec. V treťom kole sa hokejisti spod Vihorlatu predstavili po prvýkrát v sezóne na ľade súpera, konkrétne v Bardejove a po nezachytenom úvode stretnutia nakoniec prehrali 2:5. "Veľký vplyv na konečný výsledok mal aj fakt, že sme na zápas odchádzali dosť neskoro, pretože nás bolo málo, tak dvanásť - trinásť a čakalo sa na ostatných. V polovici ôsmej minúty sme prehrávali už trojgólovým rozdielom, a aj keď sme potom boli domácim vyrovnaným súperom, náskok si už domáci aj za pomoci rozhodcov udržali," konštatoval humenský center.

Napriek tomu, že tento dvadsaťšesťročný rodák z Michaloviec patril v doterajších stretnutiach k oporám Humenčanov, v dvoch zápasoch sa po verdiktoch rozhodcov šesťdesiatej minúty na ľade nedočkal. "V prvom prípade ide vylúčenie na môj vrub, keď som sa po zákernom kroščeku súpera do tváre nechal "vytočiť", no v ostatnom zápase v Bardejove bol výrok rozhodcu pre mňa nepochopiteľný. Po odpískanom ofsajde, korčuľoval postranný rozhodca s pukom okolo mňa, a keď robil obrátku spadol. Hlavný arbiter to však posúdil ako moje zavinenie, čo bolo evidentne vymyslené a po udelení trestu v hre som musel nakoniec ľad opustiť," ozrejmil sporné situácie strelec doterajších dvoch humenských gólov. V sobotu o 17.00 hod. hokejisti HKM Humenné privítajú na svojom ľade súpera z Dolného Kubína. Podarí sa domácim potešiť divákov prvým víťazstvom v sezóne? "Zápas bude náročný, lebo hostia majú vo svojich radoch viacerých skúsených hráčov a my budeme opäť nekompletní, pretože chlapcov trápia zranenia a kvôli trestu nebudem môcť hrať ani ja. Ak však zahráme kvalitne najmä v defenzíve a využijeme ponúknuté príležitosti, tri body doma zostať rozhodne môžu," dodal P. Mižák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.