Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

HK VTJ Trebišov aj s posilami stále bez víťazstva

Sportnet|Publikované 6. okt 2005 o 00:00

Trebišov - Po posledných nelichotivých výsledkoch avizovali v HK VTJ Trebišov zmeny, ktoré sa týkali najmä posilnenia mužstva o skúsených hráčov,

ktorí by mali priniesť oživenie do domácich radov a taktiež chýbajúce body. Aj keď príchod Š. Rusnáka a P. Mihaľa bolo cítiť na ľade a určite patrili medzi najlepších hráčov v domácom drese, napokon vyšli Zemplínčania opäť naprázdno, keď prehrali o gól (Tv - Sp. N. Ves 2:3). "Mali sme územnú prevahu, boli aj šance. My sme ich však nedokázali zúžitkovať, čo je škoda, pretože mohlo to byť z našej strany veselšie. Neviem, či som bol platnou posilou, ale chlapci aj pred mojím príchodom nehrali doma zle. Podstatné je však to, že sme chceli konečne vyhrať, no nepodarilo sa to ani tentokrát," vrátil sa v skratke k zápasu Štefan Rusnák, ktorý na otázku, ako dlho ostane na Zemplíne, odpovedal takto: "Tak to je zatiaľ otázne, pretože pôvodne som tu mal len trénovať. Vedenie ma však oslovilo s tým, či by som neodohral zopár zápasov za Trebišov. Predbežne sme sa teda dohodli, no na otázku, ako dlho tu zotrvám, to skutočne neviem...," zaznelo z úst bývalého hráča Košíc, ktorý ešte v minulej sezóne hájil žlto-modré farby HK VTJ, aby si to neskôr namieril do Škandinávie, kde naposledy hrával za druholigový HC Őrebro, kam sa chce vrátiť aj v tejto sezóne.

Nemožno nespomenúť ani novú tvár v trebišovskom drese, s ktorou ráta domáci tréner aj v najbližších zápasoch. Zaujímavé je tiež to, že to nebol jeho premierový štart za Trebišov, pretože zaň pred siedmim rokmi už hrával. "Na to, že to bol prvý zápas, to nebolo zlé. Škoda, že sme ho nedotiahli do víťazného konca. Vzhľadom k tabuľkovému postaveniu oboch celkov to nebolo z našej strany zlé, keď vezmeme do úvahy silu súpera. Myslím si, že sme mohli aj zvíťaziť," boli prvé slová Petra Mihaľa po zápase. Keďže je hráčom druholigových MIchaloviec, ktorým začína sezóna až koncom októbra, boli sme zvedaví, či ho uvidíme hrať za Trebišov aj v ďalších meraniach síl. "Kým nezačne druholigová súťaž, mal by som hrať za Trebišov. Taká bola dohoda. Prišiel som sem, aby som tomuto mužstvu pomohol. Ako hrali moji terajší spoluhráči v predošlých stretnutiach to neviem, no ak dnes bolo vidieť nejaké zlepšenie, mám z toho pochopiteľne radosť. Budem však rád, ak to bude už len lepšie," dodal optimisticky na záver P. Mihaľo.

Súvisiace články