Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

HK Poprad mohol od piatka realizovať prestupy

Klub HK Poprad v piatok predpoludním vyrovnal všetky tri záväzky, povedal Lintner. (Autor: SME - JOZEF JAKUBČO)
SITA|Publikované 16. feb 2016 o 16:11

"Kamzíci" pred uzávierkou prestupov získali Ondreja Mikulu, Vladimíra Lantoša, Henricha Jaborníka či Tomáša Pařízka.

POPRAD. Tradičný účastník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HK Poprad ešte minulý týždeň vyrovnal tri záväzky voči trom svojim bývalým hráčom, na základe ktorých mal pozastavené podpisovanie nových zmlúv a nemohol tak angažovať nových hokejistov.

"Klub HK Poprad v piatok predpoludním vyrovnal všetky tri záväzky, ktoré boli predmetom pozastavenia prestupov a hosťovaní. Od piatka klub mohol opäť podpisovať hráčov, čo aj využil do konca prestupového obdobia," informoval v utorok Richard Lintner, riaditeľ riadiaceho orgánu Tipsport ligy spoločnosti Pro-Hokej.

"Kamzíci" pred uzávierkou prestupov získali Ondreja Mikulu, Vladimíra Lantoša, Henricha Jaborníka či Tomáša Pařízka. Káder opustili Lauris Bajaruns či Ondrej Briják.

Zvolil dobrý spôsob práce

To, že Popradčania vyrovnali svoje záväzky, považuje Lintner za pozitívnu správu.

"Ukazuje to, že sme zvolili dobrý spôsob práce. Žiadne problémy neskrývame a snažíme sa ich riešiť. Chceme naďalej vytvárať také prostredie, aby kluby, ktoré robia všetko pre splnenie predsezónneho cieľa, mali benefity. A tí, ktorým sa to, bohužiaľ, nedarí, sú za to postihnutí, aj keď je to nepríjemné. Je to daň, ktorú sme ako liga ochotní zaplatiť, pretože je to pre dobro veci a pozitívom pre kluby, ktoré zvládajú nápor byť súčasťou našej najvyššej súťaže," povedal Lintner.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.