Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

HK Dukla Michalovce sa už pripravuje na ľade

Michalovčania včera vykorčuľovali na ľad. Kormidelník Miroslav Ihnačák mal k dispozícii 21 hokejistov. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 6. aug 2012 o 22:00

K dispozícii už sú všetky avizované posily, objavili sa aj ďalší traja hráči.MICHALOVCE. V pondelok dopoludnia absolvovali prvoligoví hokejisti HK Dukla Michalovce úvodnú tréningovú jednotku na ľade.

Kormidelník mužstva Miroslav Ihnačák mal k dispozícii 21 hráčov, medzi ktorými nechýbali ani viaceré nové tváre.

Pár minút pred desiatou hodinou dopoludnia vykorčuľovalo na ľad michalovského zimného štadióna týchto 21 hokejistov: brankári Tomáš Petro, Nikolas Kriška, Lukáš Orlík, v bielom trénovali Maroš Žemba, Jozef Hrubý, Richard Šechný, Ivan Zorvan, Martin Drotár, v čiernom Slavomír Vorobel, Štefan Rusnák, Miloš Palovčík, Ľuboš Fajčák, Peter Cmorej, v zelenom Ivan Boržik, Ľubomír Chovan, Dominik Šimčák, Tomáš Banovský, Dušan Krehlík a v modrom Ladislav Halapy, Patrik Gavura a František Zrelák.

„Káder skladáme, stále nie sme kompletní, máme viacero vlastných juniorov aj Košičanov. Určite musíme mužstvo ešte doplniť hlavne v útoku aj v obrane,“ uviedol tréner M. Ihnačák.

Tri nové tváre

Na prvom tréningu sa okrem avizovaných posíl (Hrubý, Rusnák, Cmorej, Vorobel) objavili aj ďalšie tri nové tváre.

„Z Detvy k nám prišiel útočník Ivan Zorvan, s ktorým už máme podpísanú zmluvu, a na skúšku prišli dvaja mladí Košičania Dušan Krehlík a Dominik Šimčák,“ informoval nás športový riaditeľ Dukly Peter Tirpák, podľa ktorého sa k mužstvu pripojí aj ďalší brankár. Ivan Zorvan, 23-ročný ľavý krídelník, je odchovancom banskobystrického hokeja a za sebou má pôsobenie vo Zvolene a v Detve.

Ďalší útočník Dušan Krehlík má 21 rokov, s hokejom začínal v Košiciach a jednu sezónu strávil aj v Cardiffe Devils.

Tretím do partie je 20-ročný center Dominik Šimčák z Košíc, ktorý hrával aj za reprezentáciu do 20 rokov.

V príprave ťažkí súperi

Uplynulý týždeň strávili Michalovčania ešte na suchu a dobíjali baterky. „Som s ním spokojný, využili sme ho veľmi dobre. Teraz na ľade budeme trénovať všetko, aby sme boli v dobrej kondícii a čo najlepšie pripravení na novú sezónu. Na ľad sme vykorčuľovali o čosi neskôr ako vlani, nič s tým však už nenarobíme,“ skonštatoval M. Ihnačák, ktorý svojich zverencov prvýkrát v zápasovej akcii uvidí o týždeň v utorok v maďarskom Miskolci.

„Spolu odohráme 11 súbojov s kvalitnými súpermi, ktorých som vyberal ja. Potrebujeme hrať ťažké zápasy, aby sme boli dobre pripravení,“ uzavrel michalovský lodivod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.