Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Historický úspech: Martin Bartalský majster Európy

Sportnet|Publikované 27. aug 2008 o 22:00

SP. NOVÁ VES. Cez víkend sa konali vo fínskom Tampere majstrovstvá Európy do 21 rokov vo vodnom lyžovaní. Slovenský reprezentant a rodák zo Spišskej

Novej Vsi Martin Bartalský získal zlatú medailu.

Otázne finále, nakoniec zlato

Hneď po skončení európskeho šampionátu odletel Martin do USA, kde študuje na univerzite v Luisiane. Priebeh pretekov nám tak opísala po návrate domov Martinova mama.

"Majstrovstvá Európy začínali v piatok rozjazdami v slalome, kde postúpil do finále z piateho miesta. V sobotu boli na programe triky a skoky. Menej sa mu darilo v trikoch, a tak sme čakali, či sa dostane do finále. Podarilo sa, a tak v nedeľu sa konalo finále. Martin ako jediný prešiel slalom na lane pod 11 metrov. V slalome získal zlato. V trikoch išiel na istotu a už sme tušili, že to bude na medailu. V skokoch dosiahol dĺžku 59,2 metra," opisuje priebeh pretekov pani Bartalská.

Obrovské prekvapenie

S dosiahnutými výsledkami bola slovenská výprava (Martin a jeho rodičia) maximálne spokojná. To najlepšie však ešte len prišlo.

"Čakali sme na celkové výsledky z kombinácie. Bolo to obrovské prekvapenie a slovami sa to nedá vypovedať, aká radosť a pocity zavládli, keď sme videli, že máme zlato," hovorí matka čerstvého majstra Európy.

Dosiahnutý výsledok nielenže je doteraz najlepším výsledkom v kariére Martina Bartalského, ale zároveň je to najväčší úspech slovenského vodného lyžovania.

Pôjde do Číny?

Pre Martina boli majstrovstvá Európy vrcholom tejto sezóny. O mesiac sú na programe univerzitné majstrovstvá sveta. Nad štartom Martina Bartalského visí veľký otáznik.

"Sú to veľmi prestížne preteky, ktoré sa konajú raz za štyri roky. Martin chce na nich štartovať, ale je otázne, či ho uvoľnia z univerzity. Už počas šampionátu vo Fínsku mu začal školský rok. Keď v škole povedia nie, tak nepôjde," dodala Martinova mama.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.