Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Historický postup Interu Miláno do semifinále LM, ROZŠÍRENÉ - diváci

TASR|22. apr 2003 o 23:43

Valencia 22. apríla (TASR) - V odvetnom štvrťfinálovm stretnutí Ligy majstrov vo futbale zvíťazila na štadióne Mestalla domáca CF Valencia nad Interom ...

Valencia 22. apríla (TASR) - V odvetnom štvrťfinálovm stretnutí Ligy majstrov vo futbale zvíťazila na štadióne Mestalla domáca CF Valencia nad Interom Miláno 2:1. V prvom stretnutí zvíťazil milánsky tím 1:0 a po prvý raz v histórii klubu postúpil medzi štyri najlepšie celky najprestížnej európskej klubovej súťaže.

CF Valencia - Inter Miláno 2:1 (1:1)

Góly: 7. Aimar, 50. Baraja - 4. Vieri. ŽK: Baraja, Angulo, Marchena - Vieri, Pasquale, Toldo, Di Biaggo, C.Zanetti, rozhodoval: K. Nielsen (Dán.), 46.000 divákov.

Zostavy:

Valencia: Canizares - Reveillere, Ayala, Marchena, Carboni (80. Fabio Aurelio) - Angulo, Baraja, Aimar (84. Mista), Vicente - Sanchez, Carew (73. Rufete)

Inter: Toldo - Cordoba, Gamarra, Materazzi, Pasquale (46. Adani) - J.Zanetti, C.Zanetti, Di Biagio (75. Okan), Dalmat - Vieri (33. Recoba), Crespo.

Domáci hnaní jednogólovou stratou z prvého zápasu dostali studenú sprchu už v 4. minúte. Po fatálnej chybe argentínskeho obrancu Ayalu sa k darovanej lopte dostal Vieri a na dvakrát prekoval Canizaresa. Nečakaný úvod však uspal hostí, ktorí sa pasívne stiahli na vlastnú polovicu a vytvorili obranný val pred šestnástkou. V 7. minúte sa na hranici šestnástky medzi dvoma obrancami uvoľnil Carew, posunul loptu Aimarovi, ten si obhodil statického Gamarru a krížnou prízemnou strelou vyrovnal - 1:1. Domáci, ktorí mali loptu častejšie na kopačkách ožili a napádali súpera už na jeho polovici. V 21. minúte vyboxoval Aimarov priamy kop Toldo a o dve minúty neskôr nenašiel adresáta gólový center agilného Angula. Domáci hrajúci bez vykartovaného Albeldu mohli zvýšiť v 31. minúte, po kolmej akcii však Toldo Angulovu pohotovú strelu vyrazil a tiesnený Carew sa už k dorážke nedostal. Zónové a nedôsledné osobné bránenie Interu vyústilo v závere polčasu k opakovanej Angulovej strely vo vnútri šestnástky a Toldo zneškodnil aj nekompromisnú dorážku Aimara.

Absencia v zadných radoch talianskeho tímu, pre zranenie nenastúpili Cannavaro a Coco, bola ešte citeľnejšia po zmene strán. Domáci sa hnali do ofenzívy a jeden útok striedal druhý. Strelecká aktivita Baraju vyústila vďaka pohotovému zákroku Tolda len na rohový kop, z ktorého však stredopoliar španielskeho tímu hlavou skóroval - 2:1. Hostia pôsobili bezzubo, zväčša sa hralo na ich polovici. Valencia si pestrou hrou stredopoliarov vytvárala šance, tie však po strelách respektíve sériách štandardných situáciách končili na hrdinovi Toldovi. Naopak v 78. minúte po ojedinelom brejku nedokázali využiť prečíslenie Crespo s Recobom, brankár Canizares reflexívne vykopol strelu Recobu. Postupové nádeje domácich definitívne zahatil Sanchez, ktorý z otočky napálil loptu len do bočnej siete. Bývalý tréner Valencie a súčasný kormidelník Interu Hector Cuper tak smeruje po tretí raz v kariére k finálovej účasti v LM.