Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Historická hanba, píšu v Česku o remíze Slovenska

Slovenská jedenástka pred prípravným zápasom proti Gibraltáru. Dolný rad zľava: Stanislav Šesták, Jakub Sylvestr, David Depetris, Erik Jendrišek, Viktor Pečovský a Martin Juhar. Horný rad zľava: brankár Tomáš Košický, Karim Guédé, Pavol Farkaš, Ko (Autor: TASR)
SITA|20. nov 2013 o 12:35

Ohlasy médií na utorňajší medzištátny prípravný zápas vo futbale Gibraltár - Slovensko.

Slovenská remíza v prvom historickom zápase Gibraltáru zaujala aj svetové médiá. Naši futbalisti z ich reakcii nevyšli práve najlepšie.

Len pár dní po výbornom výkone v Poľsku tak zaujali celkom iný futbalisti v našich farbách svet celkom inak. Naopak chvália gibraltárskych hasičov a policajtov.

iSport.cz (ČR): "Historická hanba! Gibraltár v prvom zápase takmer porazil Slovákov."

iDnes.cz (ČR): "Gibraltár, ktorý má len 600 registrovaných futbalistov, hneď po začlenení do štruktúr UEFA získal cenný skalp. Ani prázdne tribúny outsiderovi neprekážali, aby dôslednou obranou trápil súpera."

AFP (Fr.): "Gibraltár tvrdý ako skala udržal pri debute na európskej scéne Slovensko na dištanc. Hasiči, policajti a zamestnanci štátnej správy neutrpeli od Slovákov mnoho šrámov."

AP (USA): "Gibraltár remizoval pri debute so Slovenskom 0:0. Pár stoviek fanúšikov sa vydalo na štvorhodinovú cestu, aby podporilo futbalistov, a napokon oslavovali nečakanú remízu."

El Mundo (Šp.): "Fantastický debut Gibraltáru! Tím Allena Bulu oslavoval, skákal od radosti, jasal a tancoval, dokonca sa objavili slzy radosti."

ABC (Šp.): "Gibraltár vstúpil do Európy cennou remízou. Fanúšikovia prežili jeden z najlepších dní v ich životoch. Remíza rovnajúca sa víťazstvu."

RAN (Nem.): "Výber britského zámorského teritória dosiahol cennú remízu s účastníkom MS 2010."

BBC (V. Brit.): "Gibraltár pri historickom debute pod hlavičkou UEFA udržal v Portugalsku so Slovenskom bezgólovú remízu."

Insidefutbol.com (špecializovaný portál): "Gibraltár si splnil jednou remízou dva sny."

((galeria))

Súvisiace články