Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Historická domáca európska premiéra Chemesu

Sportnet|Publikované 26. okt 2006 o 22:00

Humenné - Konečne sa volejbalový fanúšik spod Vihorlatu dočkal! Po šiestich týždňoch od začiatku Stredoeurópskej ligy mužov sa VK Chemes Humenné

predstaví na domácej palubovke a to hneď v jeden víkend dvakrát. V sobotu zažije telocvičňa humenského Gymnázia arm. gen. L. Svobodu historickú európsku volejbalovú premiéru, keď sa na nej predstaví chorvátsky OK Karlovac a hneď v nedeľu privítajú východniari tohtoročného účastníka Ligy majstrov - Aon hotvolley Viedeň. Začiatky oboch stretnutí sú o 17.30 hod.

Po piatich vystúpenia v MEVZE majú Humenčania na svojom konte jedno víťazstvo a štyri prehry. Po tajbrejkovej radosti vo Varaždine, nasledovali tesné prehry v Maďarsku (Kazincbarcika 1:3, Kaposvár 2:3), rakúska pôda patrila len domácim (Viedeň a Innbruck 0:3). "V súťaži sme úplným nováčikom, všetky ostatné celky už s ňou majú skúsenosti, takže zatiaľ každý zápas je pre nás novinkou, zoznamujeme sa so súpermi, s prostredím. Úvod nám vyšiel skvelo, nezľakli sme sa možného úspechu hrali sme dobre, domáci nás možno trochu podcenili a to rozhodlo. Škoda prehry v Kazincbarcike, ktorú poznáme z turnajov a naposledy sme s ňou doma vyhrali. V Kaposvári nám hra nešla a výsledok je pre nás priaznivý, čo sa týka rakúskych klubov, je to úplne iná kategória. Legionári, skúsenosti, účinkovanie v Lige majstrov je badať, v týchto dueloch sme mohli iba prekvapiť, čo sa nám vo Viedni takmer podarilo, lebo v dvoch setoch sme v koncovkách výrazne viedli," zhodnotil Miroslav Jakubov doterajšie humenské vystúpenie.

Dôležitým aspektom je zanechať v stretnutiach dobrý dojem, no vlastne hlavným cieľom je skončiť lepšie ako VKP Bratislava. Aktuálny slovenský majster má tri víťazstvá i prehry, takže východniari musia doma uspieť. "Karlovac má taktiež jedno víťazstvo ako my, takže vychádzajúc z tabuľky, musíme vyhrať. Viedeň je nabitá hviezdami, spoliehať sa budeme aj na výhodu prostredia, lebo v telocvični, kde sú diváci takmer pri palubovke určite dlho nehrali. Možno sa nám podarí prekvapiť. Berieme teda minimálne jedno víťazstvo a viac ako stopercentné výkony," dodal humenský 19-ročný univerzál.

Prajú si búrlivú kulisu!

V minulej sezóne mal VK Chemes Humenné najlepších fanúšikov extraligy. Domáce prostredie im závideli všetci súperi. Dá sa preto očakávať, že v komornej atmosfére prvé dve stretnutia MEVZY VK Chemes Humenné neodohrá. Aby bolo divákov čo najviac, si želá aj tréner. "Prajeme si búrlivú kulisu, ktorá nám pomôže a súpera zaskočí. Verím, že chlapci svoju motiváciu a chcenie prenesú na palubovku a cieľ splníme. Zajtra chceme vyhrať, v nedeľu prekvapiť," dodal Štefan Hronec. Tak teda, kto môže, nech príde chemesákov povzbudiť. Oba zápasy sa začínajú o 17.30 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.