Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hiráková má od Delty I.C.P. ponuku, záleží na nej

Sportnet|Publikované 15. okt 2003 o 22:00

Košice - V našom denníku sme už písali, že basketbalová reprezentantka Slovenska Renáta Hiráková mala v nasledujúcom ročníku pôsobiť znovu vo

Francúzsku. Zmeniť však mala klub, doposiaľ hrávala v Montpellieri, od nového ročníka sa mala presťahovať do Bordeaux. Ako sme už tiež informovali, ešte pred majstrovstvami Európy v Grécku bolo jasné, že z jej angažmán v Bordeaux napokon nič nebude, pretože klub sa dostal do finančných problémov. Po európskom šampionáte si teda prostredníctvom svojho manažéra skúsená pivotka nové pôsobisko stále iba hľadá. Keďže Hiráková je Košičanka, vo forme sa zatiaľ v týchto dňoch udržuje tréningami s Deltou I.C.P. A nie je dokonca vylúčené ani to, že budúcu sezónu odohrá práve v košickom drese.

"Zatiaľ ťažko povedať, ale nejaké rokovania s Hirákovou prebehli," priznal generálny manažér Delty I.C.P. Košice Daniel Jendrichovský. Pravda, hráčka sa v prvom rade prostredníctvom svojho agenta pokúša vybaviť si angažmán v zahraničí. "Samozrejme, pretože tam jej agent sľubuje lepšie zmluvy. Druhou vecou je, že na nájdenie si nového pôsobiska má už hráčka najvyšší čas, keďže ligy v Európe sa pomaličky rozbiehajú, takže dobrých ponúk už nebude veľa." Delta I.C.P. teda momentálne čaká na rozhodnutie skúsenej pivotky, ak jej zahraničie nevyjde, môže sa rozhodnúť pre ponuku, ktorú jej košický klub už nastolil. "My sa nemáme kam ponáhľať, môžeme na jej rozhodnutie vyčkať. V tejto časti súťaže ju totiž akútne nepotrebujeme, skôr na Európsky pohár. Ani v ňom nás čas netlačí, hoci štartuje už na budúci týždeň, pretože súpisku v ňom možno dopĺňať až do 28. februára. Keď sa teda Hirákovej príchod podarí, budeme ešte kvalitnejší, ak nie, až tak veľa sa nedeje," dodal D. Jendrichovský.

Oslovili sme aj samotnú hráčku, ktorá nám slová generálneho manažéra žlto-modrých v podstate potverdila. "Zatiaľ rozhodnutá nie som, dohodu sme neuzavreli. Ešte chvíľu počkám, ale je možné, že v najbližších dňoch podpíšem zmluvu s Deltou. Ak by som totiž mala ostať na Slovensku, tak doma v Košiciach. Rozhodnúť sa chcem do budúceho týždňa," uviedla 32-ročná reprezentantka Slovenska, účastníčka piatich majstrovstiev Európy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.