Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Hingisovú zastavila v Tokiu až Dementievová

Sportnet|6. feb 2006 o 00:00

TOKIO - Martina Hingisová (25) mala na svojom obľúbenom turnaji v Tokiu na dosah 41. titul kariéry a prvý presne po štyroch rokoch. Posledný krok však nezvládla. Na podujatí Pan Pacific Open, kde v minulosti triumfovala štyrikrát (2002, 2000, 1999, ...

Bývalá svetová jednotka Martina Hingisová (vľavo) podľahla vo finále turnaja v Tokiu Ruske Jelene Dementevovej 2:6 a 0:6. FOTO - ČTK/AP

TOKIO - Martina Hingisová (25) mala na svojom obľúbenom turnaji v Tokiu na dosah 41. titul kariéry a prvý presne po štyroch rokoch. Posledný krok však nezvládla. Na podujatí Pan Pacific Open, kde v minulosti triumfovala štyrikrát (2002, 2000, 1999, 1997), podľahla vo finále druhej nasadenej Ruske Jelene Dementievovej 2:6, 0:6. Napriek hladkej prehre za 56 minút jej slovám po zbabranom finále nechýbal žartovný podtón. "Možno bolo tých Rusiek na mňa priveľa. Kedysi to bývali americké sestry Williamsové a Davenportová. Dnes čelíme armáde dievčat z Ruska," povedala. Na ceste do finále vyradila dve ruské hráčky s krstným menom Maria: Šarapovovú a Kirilenkovú.

Práve semifinálový výkon proti svetovej štvorke a obhajkyni titulu Šarapovovej, ktorej dovolila uhrať len štyri gemy (6:3, 6:1), označili experti za vynikajúci. "Moja hra má opäť fazónu. Teším sa z toho, lebo som naozaj nevedela, čo môžem od seba očakávať. Som šťastná, že opäť hrám výborný tenis. Musím ešte na mojej hre zlepšiť pár drobností. Budem na tom pracovať a potom uvidíme, čo mi to prinesie," povedala 25-ročná Švajčiarka.

Hingisová, ktorá sa vrátila po vyše trojročnej odmlke, môže po prvom mesiaci bilancovať len pozitíva: v Gold Coaste uhrala semifinále, na Australian Open vo dvojhre štvrťfinále, s Indom Bhupáthím vyhrala mix. Rok začínala na 349. pozícii a teraz po finále v Tokiu by sa mala posunúť už do najlepšej päťdesiatky. Na adresu svojej premožiteľky Dementievovej košická rodáčka podotkla: "Má neuveriteľné údery od základnej čiary. Keby tak ako v Tokiu hrala vždy, už dávno by mala na konte nejaké grandslamové triumfy." (sita)

Súvisiace články