Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Hingisovú zastavila v Sydney Heninová-Hardennová

SITA|9. jan 2006 o 14:55

SYDNEY 9. januára (SITA) - Po semifinálovej účasti na turnaji v Gold Coast pri svojom návrate do profesionálneho tenisu už Martina Hingisová v Sydney taká úspešná nebola. S podujatím Medibank International ...

SYDNEY 9. januára (SITA) - Po semifinálovej účasti na turnaji v Gold Coast pri svojom návrate do profesionálneho tenisu už Martina Hingisová v Sydney taká úspešná nebola. S podujatím Medibank International s dotáciou 600 000 USD sa rozlúčila už v úvodnom kole, keď v súboji bývalých svetových jednotiek nestačila na Belgičanku Justine Heninovú-Hardennovú (3:6, 3:6). Olympijská víťazka z Atén nemala problém returnovať relatívne pomalý servis 25-ročnej Švajčiarky. "Možno som nemala najlepší deň, ale potrebujem odohrať viac takých zápasov. Musím byť trpezlivá. Dôležité je, že už poznám svoje rezervy," uviedla Hingisová, ktorá turnaj v Sydney v minulosti trikrát vyhrala (1997, 2001, 2002). Víťazná Belgičanka na adresu päťnásobnej grandslamovej šampiónky povedala: "Ženský tenis sa zrýchlil. Dnes je oveľa silovejší a to je hlavný rozdiel v porovnaní s tým, čo predvádzala Martina v časoch jej najväčšej slávy."

Ako je známe Hingisová musela pre problémy s chodidlom a členkom predčasne ukončiť sezónu 2002 a dočasne aj kariéru. O návrat na dvorce sa pokúsila už vlani vo februári na turnaji WTA Tour v thajskej Pattayi, ale v 1. kole prehrala s Nemkou Marlene Weingärtnerovou 6:1, 2:6, 2:6. Minulý týždeň ju v Gold Coast po troch víťazstvách zastavila až v semifinále Talianka Flavia Pennettová.


Súvisiace články