Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Hingisovú čaká dnes v Sydney Heninová

9. jan 2006 o 00:00

Švajčiarku Martinu Hingisovú, ktorá sa po trojročnej prestávke vrátila do veľkého tenisu, čaká dnes v Sydney ďalší ostrý test. Minulý týždeň na turnaji v Gold Coast skončila 23-ročná bývalá svetová jednotka v semifinále na rakete svetovej dvadsiatky ...

Martina Hingisová počas včerajšieho tréningu v sydneyskom olympijskom parku. Bývalú svetovú jednotku dnes čakú úradujúca kráľovná - Belgičanka Heninová-Hardennová.

FOTO - REUTERS

Švajčiarku Martinu Hingisovú, ktorá sa po trojročnej prestávke vrátila do veľkého tenisu, čaká dnes v Sydney ďalší ostrý test. Minulý týždeň na turnaji v Gold Coast skončila 23-ročná bývalá svetová jednotka v semifinále na rakete svetovej dvadsiatky Talianky Pennettaovej. Žreb v Sydney, kde jej organizátori udelili voľnú kartu, jej v prvom kole prihral úradujúcu svetovú jednotku Belgičanku Justine Heninovú-Hardenneovú.

Hingisová priznala, že na turnaji v Gold Coast bojovala aj s nervami, teraz musí čeliť silovému tenisu Belgičanky. "Je fyzicky oveľa viac disponovanejšia ako ja. Navyše, dokáže zvládať aj veľkú psychickú záťaž. Budem bojovať, obe máme silné i slabé stránky," cituje košickú rodáčku austrálsky internetový server news.com.au.

"Všetko, čo k tomu ešte teraz môžem dodať, je, že sa uvidí na kurte. Teším sa na to, bude to pre nás obe veľmi dobrý test. Justine je jedna z najlepších hráčok súčasnosti na okruhoch. Ak by mi to aj nevyšlo a s Belgičankou prehrám, nič sa v mojich plánoch na Australian Open nemení. V takom prípade získam týždeň viac na prípravu. Bude to pre mňa zápas ako každý iný. Ten dôležitý príde až v Melbourne. Inak, je pre mňa lepšie dostať takú dobrú hráčku hneď do prvého kola ako neskôr. Tak či onak, nevyhnete sa tomu. Aspoň rýchlo zistíte, na čom ste," dodala Hingisová, ktorá sa v Sydney tešila už zo štyroch titulov. (rh)

Súvisiace články