Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Hingisovej vyšiel návrat po boku Hantuchovej

Martina Hingisová a Daniela Hantuchová sa objímajú po víťazstve. (Autor: SITA/AP)
SITA|1. aug 2013 o 08:09

Bol to rýchly proces, za 52 minút 6:1 a 6:1. Hingisová hrá s Hantuchovou v Carlsbade na základe voľnej karty.

CARLSBAD. Švajčiarskej tenistke Martine Hingisovej vyšiel po 6 rokoch po boku Slovenky Daniely Hantuchovej návrat na profesionálny okruh WTA.

V 1. kole štvorhry na turnaji v kalifornskom Carlsbade vyhrali slovenské rodáčky nad nemecko-chorvátskym párom Julia Görgesová, Darija Juraková za 52 minút hladko 6:1, 6:1.

h_r3889_res.jpeg

O Hingisovej sa v kuloároch hovorí, že sa vráti aj vo dvojhre. To ona ale odmieta.

Hingisová hrá s Hantuchovou štvorhru v Carlsbade na základe voľnej karty. Görgesová s Jurakovou postúpili minulý týždeň do finále v Stanforde.

Pre 32-ročnú päťnásobnú grandslamovú šampiónku vo dvojhre Hingisovú išlo o premiérový oficiálny medzinárodný štart od septembra 2007, keď hrala v Pekingu.

"S Danielou sa mi hralo skvele, dobre sme sa na dvorci dopĺňali. Dlho trvalo, kým ma zlomila a presvedčila, aby som tenisovo vstala z mŕtvych," povedala Hingisová.

hh_r8748_res.jpeg

Bol to rýchly proces v novom štýle Martina - Daniela.

Ako je známe, po boku Hantuchovej plánuje aj štart na newyorských US Open, ktoré sa začínajú 26. augusta.

Na Hantuchovú s Hingisovou teraz čaká v Carlsbade vo štvrťfinálovom 2. kole tretia nasadená dvojica Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová z USA.

"Už dlho som hovorila, že Martina chýba ženskému svetovému tenisu ako soľ. Dnes ste mali všetci možnosť vidieť prečo. Je pre mňa obrovským pôžitkom, že s ňou môžem hrať na jednej strane dvorca a kopírovať aspoň niektoré zo skvelých vecí, ktoré robí na kurte," povedala 30-ročná rodáčka z Popradu Hantuchová.

hhh_r4587_res.jpeg

Martinu Hingisovú len nedávno uviedli do tenisovej Siene slávy.

"Chvíľu trvalo, kým som sa do toho opäť dostala, v druhom sete som sa však už na dvorci cítila oveľa lepšie. Keď som úspešne odservovala úvodný gem druhého setu, povedala som si, že teraz je to už v pohode," povedala 32-ročná košická rodáčka Hingisová.

Svoj prípadný návrat vo dvojhre vylúčila. "To je úplne iný svet. Musíte trénovať šesť až osem hodín denne a čím ste starší, tým dlhšie trvá, kým zregenerujete. Keď máte 17 rokov, všetko vám pripadá jednoduché, no ja som teraz takmer dvakrát staršia. Nemá pre mňa význam odohrať jeden alebo dva zápasy a potom prehrať s niekým v 3. kole. Dvojhra u mňa neprichádza do úvahy."

Štvorhra - 1. kolo:

Hantuchová, Hingisová (SR/Švaj.) - Görgesová, Juraková (Nem./Chor.) 6:1, 6:1

hhhh_r5865_res.jpeg

Slovenka so Švajčiarkou majú 120 bodov do rebríčka a spoločnú odmenu 5420 dolárov.

Súvisiace články