Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hingisová sa vrátila vo veľkom štýle

Sportnet|Publikované 2. jan 2006 o 23:00

GOLD COAST - Prvý z očakávaných návratov ženských tenisových legiend v roku 2006 vyšiel. Švajčiarka Martina Hingisová zvládla svoj comeback do WTA Tour úspešne a v novoročnom stretnutí prvého kola turnaja v austrálskom Gold Coast (dotácia 175 000 USD) ..

Martina Hingisová sa úspešne vrátila po trojročnej prestávke. V prvom kole turnaja v austrálskom Gold Coaste vyhrala nad Mariou Ventoovou-Kabchiovou z Venezuely 6:2 a 6:1. FOTO - ČTK/AP

GOLD COAST - Prvý z očakávaných návratov ženských tenisových legiend v roku 2006 vyšiel. Švajčiarka Martina Hingisová zvládla svoj comeback do WTA Tour úspešne a v novoročnom stretnutí prvého kola turnaja v austrálskom Gold Coast (dotácia 175 000 USD) porazila Venezuelčanku Mariu Ventovú-Kabchiovú 6:2, 6:1.

Stále iba 25-ročná bývalá svetová jednotka Hingisová začala rovnako ako jej súperka nervózne a obe hráčky stratili svoje úvodné podania. Potom však päťnásobná grandslamová víťazka dala zabudnúť na svoj viac ako trojročný herný výpadok a zápas sa vyvíjal podľa jej scenára až do víťazného záveru.

"Bola som trochu nervózna. Chcela by som sa poďakovať svojej rodine a priateľom, ktorí ma podporovali. Vzhľadom na podmienky, predovšetkým panujúcu horúčavu a moju trojročnú pauzu by som si dala osem z desiatich bodov, možno aj viac. Neviem, či by som niečo urobila lepšie, ako sa mi to podarilo. Výsledok hovorí za všetko," povedala rodáčka z Košíc a priznala drobný výpadok koncentrácie na začiatku zápasu: "Vedela som, že viem hrať lepšie. Bola to len otázka času, keď získam prvý bod. Potom to zo mňa opadlo, chytila som ten správny rytmus. Uvidím, čo príde v ďalších zápasoch, malo by to byť ešte lepšie."

Hingisová pred vypredanými tribúnami haly Royal Pines zaznamenala jediné eso, čo podľa jej slov môže byť dôvod na obavy. "Bez vysokej úspešnosti prvého servisu budú zápasy so súčasnou špičkou samovraždou. Dievčatá sú dnes agresívne a každé zaváhanie potrestajú smrteľným útokom," vravela Hingisová, ktorú v druhom kole preverí siedma nasadená Klára Koukalová, 35. hráčka svetového rebríčka. Češka zdolala v prvom kole Američanku Meghann Shaughnessyovú.

Martina Hingisová odohrala posledný súťažný zápas v októbri 2002 na turnaji vo Filderstadte, potom pre chronické problémy s členkami oznámila koniec kariéry. (sita, ap)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.