Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Hingisová sa vráti na Slovensko. Spolu s ňou aj Tsonga

Kamarátky Daniela Hantuchová (vľavo) a Martina Hingisová odohrali tohto roku päť turnajov vo štvorhre. (Autor: SITA/AP)
Ondrej Gajdoš|24. okt 2013 o 19:38

Na decembrovej šou Tennis Classic v Bratislave si po prvý raz zahrá aj Daniela Hantuchová. Špičkový svetový tenis aj veľkú zábavu sľubuje duel Tsongu s Monfilsom.

BRATISLAVA. Keď sa Martina Hingisová v júli tohto roka v americkom Carlsbade vrátila na okruh WTA Tour a po boku Daniely Hantuchovej odohrala päť turnajov vo štvorhre, pre organizátorov tradičnej koncoročnej exhibície Tennis Classic to bol signál, aby pritiahli do Bratislavy ďalšiu tenisovú legendu.

Obidve veľké kamarátky nastúpia proti sebe v Národnom tenisovom centre 4. decembra. Vysokú úroveň šou na kurte sľubuje aj účasť francúzskych hráčov Jo-Wilfrieda Tsongu a Geala Monfilsa.

Šampiónkou bude navždy

„Martina mi veľmi pomohla na začiatku mojej kariéry. Dala mi veľa rád a dáva mi ich dodnes,“ vyzdvihla Hantuchová svoju tenisovú partnerku. Práve ona pritiahla Hingisovú späť na dvorce. „V lete vravela, že by si rada zahrala na turnajoch, a tak som jej navrhla, aby sme to skúsili spolu. Zobrala si čas na rozmyslenie a súhlasila.“

Dvojica Hantuchová - Hingisová odohrala turnaje v Carlsbade, Toronte, Cincinnati, New Havene a na grandslamovom US Open v New Yorku. Všade pútali veľkú pozornosť, ale ani raz sa nedostali ďalej ako do druhého kola.

„Martina podávala veľmi dobré výkony a potvrdila, že ak je niekto raz šampiónom, tak ním zostane navždy. A je jedno, po akej dlhej prestávke nastúpi na dvorec,“ vyhlásila Hantuchová.

Hingisová bola svetovou jednotkou 209 týždňov, vyhrala päť grandslamových turnajov. Košická rodáčka žije od siedmich rokov vo Švajčiarsku.

Po Petovi Samprasovi (2008), Goranovi Ivaniševičovi (2009), Thomasovi Musterovi s Annou Kurnikovovou (2010), Caroline Wozniackej (2011) a Novakovi Djokovičovi (2012) sa stane ďalšou veľkou zahraničnou hviezdou na bratislavskej exhibícii.

Hantuchová o olympiáde v Riu: Prečo nie?

Hantuchová sa pohybuje v širšej svetovej špičke od roku 2001, v januári 2003 bola na piatom mieste rebríčka. Hrala v mnohých exhibíciách po celej planéte, no doma sa na takomto podujatí predstaví prvý raz.

„O to viac ma teší, že si zahrám práve s Martinou. Už je to dávno, čo sme proti sebe nastúpili v dvojhre,“ povedala súčasná slovenská dvojka. Hantuchová má z turnajov s Hingisovou aktívnu bilanciu 3:2, zdolala ju aj v poslednom vzájomnom zápase v Indian Wells 2007.

Hantuchová už dovolenkuje po dobrej sezóne, v ktorej za vrcholy považuje víťazstvo nad Srbskom vo štvrťfinále Pohára federácie, štvrťfinále na US Open a titul na tráve v Birminghame.

Tridsaťročná tenistka ešte nemyslí na koniec kariéry a pri myšlienke na účasť na olympiáde v Riu de Janeiro 2016 poznamenala: „Ak sa budem dobre cítiť a budú ma obchádzať zranenia, tak prečo nie?“

Exhibícia Tennis Classic 2013

  • V stredu 4. decembra od 19.00 nastúpi v Aegon aréne bývalá svetová jednotka Martina Hingisová, Daniela Hantuchová (teraz je 33. vo WTA), Jo–Wilfried Tsonga (8. v ATP) a Gael Monfils (31).
  • Vstupenky od 19 do 49 eur sú od piatka v sieti www.predpredaj.sk.

Súvisiace články