Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Hingisová je pyšná na svoj ťažký návrat

Sportnet|26. jan 2006 o 00:00

Tenistka Martina Hingisová (na snímke) odchádza na turnaj do Tokia s austrálskou bilanciou 7:3. Nie zlá na to, že tam nehrala štyri roky. Nezdolala nijakú lepšiu hráčku než 29. Zvonarevovú, postúpi však z 349. miesta niekam na 110. Štvrťfinále nemôže ...

FOTO - ČTK/AP

Tenistka Martina Hingisová (na snímke) odchádza na turnaj do Tokia s austrálskou bilanciou 7:3. Nie zlá na to, že tam nehrala štyri roky. Nezdolala nijakú lepšiu hráčku než 29. Zvonarevovú, postúpi však z 349. miesta niekam na 110. Štvrťfinále nemôže byť neúspech.

,,Končím sklamaná, aj pyšná. Určite nie je príjemné stratiť veľký zápas takto tesne, ale prehrať so svetovou jednotkou 4:6 v treťom sete grandslamového štvrťfinále mi naznačuje, že sa môžem tešiť na ďalšie turnaje," povedala Švajčiarka novinárom po prehre s Clijstersovou. V Melbourne hrala bez mamy, len s jej priateľom Mariom Widmerom a českým sparringpartnerom Radimom Valigurom, ktorý pomáha Melánii Molitorovej v Riede v tenisovej škole. O celom účinkovaní dodala: ,,Človeku je vždy ľúto po vyradení, najmä keď cíti v povetrí, že je blízko semifinále, ale mohla som odísť už po 1. kole, lebo nasadená Zvonarevová bola hrozbou. Potom sa črtal v 3. kole súboj s Piercovou, ktorej som sa obávala, a preto som nehľadela ďalej v pavúku. Mary však vypadla, brána sa otvorila a chopila som sa šance. Kim bola nad moje sily."

Clijstersová už bola v Aréne Roda Lavera miláčikom, a hoci viedla 4:0, priznala, že sa cítila čudne: ,,Nijaké zranenie, bolesti či problémy so súperkou, bola to len vnútorná prázdnota. Neviem, čo sa s ňou dialo. Viedla som 2:0 a 40:0 v druhom sete, a potom som narazila na múr. Chyba za chybou, hlboká pasivita, žiadna radosť z hry. Postup ma teraz teší, lebo si myslím, že Martina po troch rokoch pridala, hrá tvrdšie než v minulosti. Vie čítať hru, takticky a strategicky je z nás najzrelšia, presne vie, čo zahrať v konkrétnej chvíli, a tak keď pridá v tréningu, bude znovu nebezpečná."

Hingisová je najatraktívnejšou hráčkou na internetovej stránke turnaja pred Šarapovovou a našou Hantuchovou, z mužov vedie Federer pred Baghdatisom a Roddickom.

Súvisiace články