Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hildebrandová vyhrala, dve Slovenky skončili v najlepšej dvadsiatke

Franziska Hildebrandová vyhrala svoje druhé preteky v sezóne. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 8. jan 2016 o 15:21

Bol to mimoriadne vyrovnaný súboj o víťazstvo. V šprinte žien v Ruhpoldingu delili prvú a štvrtú najlepšiu pretekárku necelé tri sekundy.

RUHPOLDING. Nemecká biatlonistka Franziska Hildebrandová vyhrala piatkový šprint v rámci 4. kola Svetového pohára na domácej pôde v Ruhpoldingu.

Na 7,5 km trati triumfovala v dramatických pretekoch o tri desatiny pred líderkou celkového poradia prestížneho seriálu Češkou Gabrielou Soukalovou. Tretia bola Fínka Kaisa Mäkäräinenová (+2,3).

Darilo sa aj Slovenkám Paulíne Fialkovej a Jane Gerekovej. Obe skončili v prvej dvadsiatke. Fialková obsadila 15. miesto so stratou 56,3 s na víťazku. Do hodnotenia si pripísala 26 bodov.

Raz zaváhala pri streľbe v stoji. Mala však rýchle bežky a dosiahla druhý najlepší výsledok v SP. Jej maximom zostáva 10. priečka v šprinte z fínskeho Kontiolahti zo sezóny 2013/2014.

Gerekovú v cieli klasifikovali na 18. pozícii, čo znamenalo zisk 23 bodov. Skúsená Slovenka minula hneď prvý terč, no potom už strieľala čisto. Obe Slovenky sa s prehľadom kvalifikovali do sobotňajšej stíhačky.

Natália Prekopová mala síce bezchybnú streľbu, slabší bežecký výkon ju však odsunul na 72. miesto (+3:06,5). Terézia Poliaková vybuchla v stojke, musela absolvovať až tri trestné okruhy a skončila 77. (+3:12,8).

Hildebrandová vyhrala v tejto sezóne aj šprint v Hochfilzene.

Soukalová malo po druhej streľbe pred Hildebrandovou päťsekundový náskok, no Nemka mohutne povzbudzovaná divákmi predviedla skvelý finiš a napokon si došprintovala po víťazstvo.

Soukalovej konkurentka v boji o post líderky SP a víťazka šprintu v slovinskej Pokljuke Francúzka Marie Dorin Habertová pochovala šance na stupne víťazov na strelnici. V ležke i stojke minula jeden terč.