Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

HFC začína záver jesene v slovenskom Ríme

Sportnet|Publikované 14. okt 2005 o 22:00

Humenné - Presne po dvoch týždňoch sa v súťažiach riadených SFZ opäť otvoria brány štadiónov. Po úspešne zvládnutej kvalifikácii o postup na MS 2006

mužstvá II. ligy začínajú záverečnú tretinu jesene, aby v nej predohrali aj úvodné dve kolá z jarnej odvety.

Futbalisti spod Vihorlatu sa naposledy radovali z premiérového domáceho víťazstva, ale ani to nepomohlo, aby sa vymotali z pásma zostupu. Patrí im miesto tesne pod čiarou s jednobodovou stratou na Zl. Moravce. Prišla teda dvojtýždenná pauza pred jesenným finišom vhod? "Určite áno, pretože naša letná príprava bola špecifická. Prvý týždeň sme využili na dobytie bateriek, trénovali sme dvojfázovo, mikrocyklus pred majstrovským zápasom bol viac venovaný herným činnostiam," opísal činnosť svojich zverencov Jozef Škrlík, ktorý však polovicu prestávky "odležal"... "Je pravdou, že som chýbal, mal som zápal pľúc, ale všetko fungovalo podľa programu. Chlapci pod vedením Emila Sudimáka trénovali naplno," dodal tréner HFC Humenné, pričom jeho absencia nebola v kádri jediná. "Dlhodobo zranený je obranca Beňo, celkom fit nie je ešte ani brankár Fedor a problémy má aj Rado Tomčák. Nie sme kompletní, ale odhodlanie nám nechýba," konštatoval 43-ročný humenský rodák.

Šestnástka druholigistov má pred sebou ešte šesticu kôl. Humenčania majú papierovo vyžrebovanie celkom schodné, lebo na svojom trávniku privítajú Nitru B, Lučenec, Báč i R. Sobotu, pocestujú do Trnavy a Lipian. Po druhýkrát v sezóne odohrajú majstrovské stretnutie dopoludnia v nedeľu, lebo taký je úradný hrací čas trnavského béčka. "Myslím si, že v druhej lige niet ľahkého súpera a pojem lepšie vyžrebovanie je relatívny. Vychádzam z toho, že body sme doma stratili so Šaľou, ktorá nebola lepšia, prehrali sme s Podbrezovou, ktorá vystrelila prakticky raz na našu bránu a porazíme Senec, ktorý sa predviedol u nás ako najlepší súper a patrí v súťaži k špičke. Čaká nás zápas s rezervou Trnavy, ktorá je na tom rovnako ako my, takže uspieť ľahké rozhodne nebude," konštatoval Jozef Škrlík, ktorý na otázku, či bude taktika ladená ofenzívne alebo by východniarom eventuálne stačil aj bod, odpovedal. "Z ihriska súpera je dobrý každý zápis, čo i len jednobodový," dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.