Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

HFC Humenné začalo zimnú predprípravu

Sportnet|Publikované 30. nov 2004 o 23:00

Humenné - Posledný novembrový pondelok bol termínom začiatku zimnej predprípravy futbalistov HFC Humenné. Aj keď problémy ekonomického charakteru

ešte nie sú vyriešené, v kabíne sa presne o 15.00 hod. nachádzalo desať hráčov - M. Paraska, S. Piatka, M. Gavaľa, Michal Gombita, Miroslav Gombita, P. Kolník, A. Šalata, P. Ontkóc, R. Tomčák a Š. Tomčák. Ospravedlnení boli V. Gavula a M. Mamaj. Hráčov pri neprítomnosti prezidenta klubu privítal po dvojtýždennej pauze tréner Pavol Diňa spolu s vedúcim mužstva Viktorom Pčolom. "V podstate tí hráči, ktorých sme čakali, sa aj dostavili, takže som vcelku spokojný. Dnešný deň bol viac-menej informatívny, dohodli sme sa na čase tréningov, ktoré vzhľadom na nie najlepšie terény budú prebiehať vo väčšine prípadov v telocvični. Táto predpríprava bude trvať do 15. decembra, zameriame sa najmä na kondíciu, aby chlapci hlavnú záťaž zimnej prípravy od januára lepšie zvládali," naznačil P. Diňa program najbližších dní v HFC Humenné. Keďže z kompletného výpočtu jesenného kádra chýbali na prvom "tréningu" šiesti futbalisti, zaujímalo nás, aká je situácia s nimi. "Mamaj mal školské povinnosti, Gavula sa ospravedlnil kvôli z pracovných dôvodov, Balica je zatiaľ mimo kvôli problémom s kolenom a brankár Pillár je ešte doma, no v priebehu týždňa by sa mal do prípravy zapojiť. Michalovská dvojica Ruskovský - Pavlulík zatiaľ trénuje doma, no keďže obaja majú u nás hosťovanie, tiež by sa mali v najbližších dňoch k nám pripojiť," rátal počty svojich ovečiek humenský kormidelník.

Zimná príprava sa v mnohých prípadoch spája aj s prestupovým termínom a teda s možným posilnením kádra. Ak nechcú hrať Humenčania v jarnej časti tretej ligy druhé husle, aspoň tri nové tváre by boli určite žiadúce. "Aj keď chlapcom jesennú snahu uprieť nemožno, predsa len našim mladíkom ešte chýbajú potrebné skúsenosti a tie by sme mali v jari získať. Nebudem vopred prezrádzať mená, no vytipovaných hráčov máme tak do obrany ako aj do útoku," naznačil možný pohyb v kádri tréner HFC. Každý futbalista absolvuje zimnú prípravu najmä kvôli sebe a následnej jarnej výkonnosti, ale predsa len je dôležité, aby mali hráči aj z futbalu, za výkony a výsledky, určitú finančnú odmenu. "Verím, že podlžnosti sa vyplatia už v najbližších dňoch. Čakáme na návrat pána Parasku, ktorý by mal v spolupráci s mestom dotiahnuť veci do úspešného konca, aby bola nálada v kabíne pred sviatkami predsa len veselšia. Je pravdou, že hráči trénujú len kvôli sebe, pretože zanedbávanie prípravy pocítia v jarnej časti, ale dôležitá je v príprave aj psychická vyrovnanosť každého jednotlivca a tá je daná práve finančným aspektom," dodal P. Diňa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.