Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Hewitt prehral v Sydney po 22 víťazstvách v rade

SITA|Publikované 12. jan 2006 o 11:02

SYDNEY 12. januára (SITA, AP) - Lleyton Hewitt nemá pred úvodným grandslamovým turnajom roka Australian Open v Melbourne nijako oslnivú formu. Obhajca melbournského finále na turnaji Medibank International ...

SYDNEY 12. januára (SITA, AP) - Lleyton Hewitt nemá pred úvodným grandslamovým turnajom roka Australian Open v Melbourne nijako oslnivú formu. Obhajca melbournského finále na turnaji Medibank International v Sydney neprešiel cez štvrťfinále, keď v troch setoch nestačil na Taliana Andreasa Seppiho 6:4, 5:7, 5:7. Rodák z Adelaide prehral napriek tomu, že v rozhodujúcom treťom sete mal na rakete dva mečbaly a v druhom sete podával na víťazstvo. Súperom Seppiho v semifinále bude Rus Igor Andrejev. "Hral som príliš defenzívne a súpera púšťal do tlaku pri svojom podaní. Urobil som aj veľa chýb," uviedol Hewitt, ktorý mal počas turnaja žalúdočné problémy. Dvadsaťštyriročný Austrálčan sa mohol na svoju formu v Sydney v minulosti zakaždým maximálne spoľahnúť. V rokoch 2000, 2001, 2004 a 2005 na tomto podujatí nenašiel premožiteľa. Seppi ho zdolal po 22 víťazných zápasoch v rade. "Ide zatiaľ o moje najväčšie víťazstvo. Je to pre mňa o to dôležitejšie, že som ho zdolal na jeho obľúbenom turnaji v Sydney," komentoval víťazstvo nad svetovou štvorkou 60. hráč rebríčka ATP Entry Seppi. Hewitt pred štvrťfinálovým stop v Sydney veľa neuhral ani vo svojom rodnom Adelaide, kde minulý týždeň vypadol už v 2. kole. Vtedy zostal na rakete Nemca Philippa Kohlschreibera.