Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Hewitt odštartuje zápas Austrálie vo štvrťfinále proti Argentíne

TASR|Publikované 14. júl 2005 o 11:42

Sydney 14. júla (TASR) - V úvodnej dvojhre štvrťfinálového zápasu Davisovho pohára tenistov medzi Austráliou a Argentínou sa na tráve Olympijského centra ...

Sydney 14. júla (TASR) - V úvodnej dvojhre štvrťfinálového zápasu Davisovho pohára tenistov medzi Austráliou a Argentínou sa na tráve Olympijského centra v Sydney predstaví domáca jednotka Lleyton Hewitt a dvojka tímu hostí, finalista Roland Garros 2004 Guillermo Coria. Po nich si zmerajú sily Wayne Arthurs a líder argentínskej reprezentácie David Nalbandian. Rozhodol o tom žreb v dejisku súboja, ktorého víťaz sa v septembri stretne v semifinále s postupujúcim zo zápasu Slovensko - Holandsko.

Protinožcom v Sydney chýba po zranení Mark Philippoussis a deblový špecialista Todd Woodbridge, ktorý po Wimbledone ukončil profesionálnu kariéru. V sobotňajšej štvorhre by mal nastúpiť pár Arthurs, Hewitt proti dvojici Mariano Puerta, Nalbandian.

Žolíkom tímu nehrajúceho kapitána Johna Fitzgeralda je bývalá svetová jednotka, súčasný druhý hráč Entry rebríčka ATP Hewitt. V singli sa predstaví aj skúsený Arthurs (76.), ale či to bude stačiť na dvoch členov Top 15 Nalbandiana (10.) a Coriu (15.), je otázne.

"Štvorhra je kľúčová," zdôraznil preto po žrebe Fitzgerald a dodal: "Samozrejme, dôraz je vždy na dvojhry, ale ak bude po prvom dni 1:1, alebo budeme prehrávať 0:2, bod z debla nás môže postaviť na nohy."

Hewitt s Arthursom spolu v Davisovom pohári doteraz neodohrali vo štvorhre ani jeden fiftín. Z tohto pohľadu sa javí ich nominácia na sobotu ako čisto predbežná.

Austrália sa dostala do štyroch z posledných šiestich daviscupových finále, pričom vyhrala dve - v roku 2003 v Melbourne nad Španielskom 3:1 a v roku 199 v Nice nad Francúzskom 3:2. S Argentínou doteraz v tejto súťaži odohrala tri stretnutia, v roku 1977 vyhrala v Buenos Aires na antuke 3:2, o 13 rokov neskôr v Sydney na tráve zvíťazila 5:0 a pred tromi rokmi v Buenos Aires prehrala na antuke 0:5. Na ten výprask si zo súčasného tímu Austrálie pamätá už iba Arthurs.

Davisov pohár - štvrťfinále:

Austrália - Argentína - žreb:

piatok - dvojhry: Lleyton Hewitt - Guillermo Coria, nasleduje: Wayne Arthurs - David Nalbandian

sobota - štvorhra:

Arthurs, Hewitt - Mariano Puerta, Nalbandian

nedeľa - dvojhry:

Hewitt - Nalbandian, Arthurs - Coria

Súvisiace články