Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hewitt má v Argentíne ochranku

Sportnet|Publikované 20. sep 2006 o 00:00

Nie manželka a dieťa, ale dvojčlenná ochranka sprevádzala austrálskeho tenistu Lleytona Hewitta po príchode do Buenos Aires na víkendové semifinále Davisovho pohára s domácou Argentínou. Juhoameričanom ešte nezabudli vlaňajšie búrlivé štvrťfinále v ...

Rozcvička Lleytona Hewitta počas tréningu v Buenos Aires, kde čaká na Austráliu v semifinále Davisovho pohára domáca Argentína. FOTO - REUTERS

Nie manželka a dieťa, ale dvojčlenná ochranka sprevádzala austrálskeho tenistu Lleytona Hewitta po príchode do Buenos Aires na víkendové semifinále Davisovho pohára s domácou Argentínou. Juhoameričanom ešte nezabudli vlaňajšie búrlivé štvrťfinále v Sydney (Argentína vyhrala nečakane 4:1, no Hewitt s Coriom sa po úvodnej dvojhre takmer pobili). Preto ich Lleytonova osobná stráž, ktorú si Austrálčan najal do konca týždňa, pobúrila. "Asi si myslí, že prišiel do Iraku," ironicky komentoval jeho nedeľňajší príchod domáci tenista Jose Acasuso.

Agentúra Reuters pripomína, že Hewitt je v krajine jedným z najneobľúbenejších tenisov. Do konfliktu sa totiž dostal aj s Davidom Nalbandianom a Juanom Ignaciom Chelom.

Jedno argentínske periodikum na konci minulého roka usporiadalo anketu najopovrhovanejších športových osobností a Hewitt sa ocitol v prvej päťke! Možno preto tí bodyguardi, no Argentínčania, ktorí v prvom kole Davisovho pohára vyradili obhajcu trofeje, vraj žiadnu pomstu nechystajú. "Je to len cirkus, ktorý sa Hewittovi páči. Nech si ho má, nás to necháva chladnými. Zaujíma nás len naše víťazstvo. Či bude mať jedného alebo päťsto osobných strážcov, to je nám úplne jedno," pokračoval Acasuso, momentálne 26. hráč rebríčka ATP.

Predzápasové napätie však Hewitta (19. v rebríčku ATP) nijako netrápi. "Práve naopak. Zvykne ho len vyburcovať. On je rád pritlačený k stene," tvrdí na stránke daviscup.org nehrajúci kapitán Austrálčanov John Fitzgerald. Aj preto sú hostia opäť favoritmi. Na víťaza čaká vo finále lepší z druhého semifinále v Moskve, kde domáci Rusi privítajú Ameriku. (rh)

Súvisiace články