Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Hetrik za 106 sekúnd. Jedinečný rekord v KHL dosiahol Poliak

Wojtek Wolski (vľavo) počas zápasu proti Slovanu Bratislava. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Sportnet|19. okt 2014 o 22:23

Mal byť jeden z najtalentovanejších. To však v NHL nikdy nepotvrdil.

BRATISLAVA. Keď ho rozhodca za zhodenie rukavíc a napadnutie súpera vylúčil do konca stretnutia, diváci pískali a bučali. Pri odchode z ľadu sa k nim otočil, poslal im bozk a ironicky zamával.

Poľský hokejista Wojtek Wolski bol už v NHL problémový typ. Mal veľký talent, ale nevedel ho naplno využiť. Málo na sebe pracoval, veľa zápasov odflákol. A keď mal byť predvlani počas výluky najväčšou hviezdou v poľskej lige, poštval proti sebe svojich fanúšikov.

„Toto si budeme pamätať,“ zneli nahnevané odkazy na sociálnej sieti Twitter po stretnutí Krakova proti Sanoku, za ktorý Wolski vtedy hral.

V súčasnosti už druhý rok pôsobí v KHL. A prekonáva rekordy. Pred dvoma týždňami dal tri góly za rekordne krátky čas – stošesť sekúnd. Torpedo aj preto vyhralo nad Sibirom 3:2.

Dovtedy najrýchlejší hetrik v Rusku dosiahol Oleg Petrov v sezóne 2010/2011. Trvalo mu to presne tri minúty.

Svetové maximum však pochádza ešte z roku 1952. Kanaďan Bill Mosienko skóroval trikrát v priebehu 21 sekúnd. Vtedy však boli brankári oveľa útlejší. Podľa InGoal Magazine iba za posledných desať rokov priemerná výška hokejových brankárov vzrástla o sedem centimetrov.

Ako trojročný do Toronta

Wojtek Wolski je ôsmym poľským rodákom, ktorý nastúpil v NHL. Okrem Mariusza Czerkawského však nikto neodohral viac zápasov a nedosiahol väčší počet bodov.

Wolski sa narodil v Zabrze. Keď mal tri roky, jeho rodina emigrovala do Toronta. V Kanade vyrastal, učil sa hrať hokej.

Hetrik za 106 sekúnd.

V roku 2004 si ho v drafte vybralo Colorado. Považovali ho za jeden z najväčších talentov. Skvelo ovládal puk, dokázal tvoriť hru. A už v mladom veku bol veľmi produktívny. V sezóne 2005/2006 nazbieral v OHL 128 bodov v 56 zápasoch.

V Colorade prežil svoje najlepšie obdobie v NHL. Nežiaril, ale odvádzal stabilné výkony. Štyri roky po sebe prekonal hranicu štyridsať bodov. A vždy patril medzi päť najproduktívnejších hráčov mužstva.

Simulant

„Výnimočný talent. Má ohromný prehľad, vie si vybrať správne miesto. S ním je náš tím o poznanie lepší,“ hovoril pre Pro Sports Daily vtedajší tréner Joe Sacco.

V roku 2010 ho však Colorado nečakane vymenilo do Phoenixu. Odvtedy sa v NHL trápil. Málo bodoval, bol často zranený.

Vystriedal ďalšie tri kluby, ale do formy sa snažil dostať márne. Za tri sezóny strelil dokopy dvadsať gólov. Kritizovali ho za neprofesionálny prístup, vraj mnoho zápasov

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články