Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hetrik oslávime až po skončení sezónu, dušuje sa M. Repaský

Sportnet|Publikované 29. okt 2002 o 23:00

Ďurkov Po druhý raz v tejto sezóne dokázali v domácom prostredí streliť štyri góly hráči nováčika súťaže z Ďurkova. Po víťazstve nad Svitom 4:2 v

prvom kole dokázali zverenci trénera Ladislava Lipnického streliť štyri góly aj Lipanom v ostatnom stretnutí najvyššej regionálnej futbalovej súťaži. Výraznou mierou sa pod štvorgólové víťazstvo posledného celku tabuľky podpísal Marián Repaský, ktorý konto brankára Križalkoviča zaťažil tromi gólmi. "Na stretnutie som nastupoval s cieľom podať čo najlepší výkon, lebo v predchádzajúcich dueloch sa mi nedarilo a nedostával som ani dostatok príležitosti. Som rád, že to vyšlo a presadil som sa aj strelecky. Súboj s Lipanmi bol pre nás veľmi dôležitý, pretože ak sme sa chceli odpútať z poslednej priečky potrebovali sme víťazstvo ako soľ. Nakoniec sa nám to podarilo a všetci sme boli veľmi spokojní," prezradil stredopoliar Marián Repaský. Skúsený celok Lipian necestoval do Ďurkova s veľkými očami, no štvorgólovú prehru málokto z nich čakal. Predsa len skúsenosti hovorili v ich prospech, avšak nesmierna túžba domácich slávila úspech. "Pred začiatkom zápasu nám tréner zdôrazňoval, že majú nebezpečných útočníkov. Našou výhodou bolo, že sme sa sústredili hlavne na našu hru, ktorá je nám blízka a nie na to, čím nás môžu Lipany zaskočiť," hovorí M. Repaský. Predsa len Lipianci za stavu 0:1 pohrozili v druhej časti hry, nastrelili žrď, avšak to bolo z ich strany všetko. Domáci nesmiernou bojovnosťou a túžbou po víťazstve nahrádzali menšie skúsenosti a zaslúžene si pripísali tri body. Nováčik z Ďurkova aj v predchádzajúcich dueloch nehral zle, avšak jeho hráčom chýbal potrebný pokoj v koncovke. Streleckú zodpovednosť na seba zobral v tomto stretnutí Marián Repaský, ktorý dosiahol v tretej lige prvý hetrik.

"Už v úvode stretnutia som mal veľkú príležitosť na skórovanie, ktorú som nepremenil a schuti som si zanadával. Hlavou my preblesklo, ž esom zakliaty a nemôžem streliť gól. Všetko sa to zmenilo v druhej polovici prvého polčasu, keď som zasunul do bránky odrazenú loptu od brankára. Po tomto okamihu zo mňa spadla všetka ťarcha a začal som si viac veriť," povedal M. Repaský.

Priznal, že trojgólový zápis sa nezaobíde bez povšimnutia. "Chlapci ma hneď po zápase podpichovali, avšak čakajú nás ešte dve náročné stretnutia, po ktorých si nájdeme čas, aby sme môj gólový zápis oslávili," prezradil M. Repaský. Ďurkovčania svojou aktivitou a nasadením prevýšili svojho súpera, ktorý nedokázal nájsť odpoveď na jeho gólové zápis. "Nepatrím k výrazným strelcom, ale moje góly boli odrazom našej hry. Od začiatku sme sa snažili na ťažkom teréne hrať kombinačne, čo platilo na súpera. Všetky góly padli po pekných akciách a som rád, že som prispel k víťazstvu. Doterajšiu smolu sme chceli pretrhnúť, čo sa nám aj podarilo," prezradil M. Repaský.

Týmto víťazstvom sa Ďurkovčania odpútali z dna tabuľky a pri rovnosti bodov s Lokomotívou a Popradom majú najlepšie skóre, ktoré ich posunulo na 14. miesto. "Keď sme pozerali treťoligovú tabuľku, v ktorej sme boli so siedmimi bodmi na poslednom mieste, tak nám po chrbte behali zimomriavky. Stále sme si verili, lebo nepatríme na posledné miesto, ale šťastie sa od nás stále odkláňalo. S Lipanmi sme si to všetko vynahradili," dodal spokojným hlasom M. Repaský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.