Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hetrik Čižmárovi vôbec nechutil

Proti Rožňave zaznamenal hetrik. Ani tri góly T. Čižmára (vpravo) Sobranciam na body nestačili. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 26. mar 2014 o 00:00

Šok svojim fanúšikom pripravili Sobrance, ktoré doma podľahli Rožňave 3:4.

SOBRANCE. Svoje brány otvorili aj štadióny v piatej futbalovej lige, skupine Juh.

Sobrance už v 25. minúte prehrávalo hrozivo 0:3! „Ešte dobre, že sme v bráne mali Mira Žofčáka, ktorý zmaril hosťom tri tutovky, inak by sme polčas prehrali oveľa vyšším rozdielom. Vzadu sme robili obrovské chyby, nedostupovali sme ku hráčom a tí si s nami robili, čo chceli,“ začal útočník sobranského MFK Tomáš Čižmár.

Do kabín schádzal so spoluhráčmi s dvojgólovým mankom (1:3). „Povedali sme si nejaké veci v šatni, ale keď sme z nej vyšli, hneď sme dostali po hlúpej štandardke štvrtý gól. Podarilo sa nám potom znížiť na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnanie už neprišlo. Objektívne však musím priznať, že hostia si zaslúžili vyhrať.“

Tomáša Čižmára zastihli posledné týždne pri streleckej chuti, keď v ostatných dvoch zápasoch vsietil spolu šesť gólov.

Najprv sa trikrát presadil v generálke proti Strážskemu a následne zaznamenal hetrik aj do siete Rožňavy.

„Z toho druhého ani nemám radosť a vôbec mi nechutil. Keby sme vyhrali, tak by to bolo iné, ale stratili sme tri body, a to ma veľmi mrzí,“ tvrdil 27-ročný rodák zo Sečoviec.

Tretí tím tabuľky prišiel v zime o svojho najlepšieho strelca Matveja Bobala a jeho tréner Róbert Babič tesne pred prvým jarným duelom poznamenal, že by bol rád, keby sa nástupcom ukrajinského kanoniera stal práve T. Čižmár.

A úvodný súboj naznačil, že sa tak môže stať. „Dúfam, že to tak aj bude. V jeseni som dal iba desať gólov, ale keby som mal presnejšiu mušku, mohlo ich byť aj o polovicu viac.“

Almášimu chuť ostala

O dva góly Rozňavy sa postaral M. Almáši, ktorý sa gólmi prezentoval aj v príprave.

„Chuť ostala a hlavne motivácia, pretože som dostal šancu hrať na svojom obľúbenom poste. Snažil som sa to využiť naplno. Zachytili sme úvod zápasu, čo bolo veľmi dôležité. F. Pollákovi sa podarilo viackrát ujsť a aj na ťažkom teréne presne prihrať. Boli to rýchle akcie po krídle s prudkým centrom do šestnástky a podarilo sa nám ich využiť,“ vrátil sa k zápasu Maroš Almáši.

Po prestávke Rožňavčania ešte upravili stav na 4:1 a boli aj ďalšie šance. „Prišlo však k uspokojeniu a mysleli sme si, že je po zápase. No nebolo to tak. Dostali sme sa pod mierny tlak, z čoho pramenili aj dva góly domácich po našich zbytočných chybách a o výsledok sme tak museli bojovať do konca,“ uviedol kapitán SP MFK Filip Pollák.

„Zápas nám ukázal, že toto mužstvo môže hrať s kýmkoľvek, ak dodrží všetky technicko – taktické pokyny.“

Podľa M. Almášiho bolo veľmi dôležité zachytiť úvod jarnej časti sezóny. „Celé mužstvo ukázalo súdržnosť a odhodlanie bojovať jeden za druhého. Vzhľadom na to, že sme hrali u tretieho tímu v tabuľke, o to väčšiu cenu majú získané body.“

Súvisiace články