Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hetrik Alexandra Bertu v Plechoticiach

Sportnet|Publikované 9. okt 2002 o 22:00

Plechotice V ôsmom kole piatej ligy juhovýchod deklasovali futbalisti Královského Chlmca na vlastnom trávniku celok Košických Olšian pätgólovým

debaklom. Jeden z gólov vsietil aj stredopoliar Alexander Berta. Vtedy ešte netušil, že o týžden v Plechoticiach sa stane streleckým hrdinom deviateho piatoligového kola. Tento honor mu patrí preto, lebo sa tromi gólmi podielal na výhre Královského Chlmca v Plechoticiach 4:1. Nebol to síce celkom cistý hetrik, kedže sled gólov prerušila polcasová prestávka, ale trojgólový zápis má vždy svoju cenu. "Možno som už kedysi v okresnej sútaži dal v jednom zápase tri góly, nepamätám sa. Viem však, že v piatej lige som do dnešného súboja dal len jeden, pred týždnom do siete Košických Olšian. Nie je to však iba moja zásluha, v prvom rade je to výsledok našej kolektívnej hry. Najväcší podiel na mojom streleckom koncerte nesie spoluhrác Gabriel Molnár, ktorý dnes prihrával na všetky štyri góly, preto je naše vítazstvo dielom najmä jeho futbalového umu, sympaticky vyzdvihol spoluhrácov výkon Alexander Berta.

V Královskom Chlmci boli ešte nedávno nezhody medzi prvým a rezervným tímom, ktorý ho pred touto sezónou de facto i de iure v piatej lige nahradil. V súcasnosti, zdá sa, problémy pominuli. Mužstvá vytvorili jednoliaty kolektív, ktorý jednoznacne kráca za svojim cielom. "Je pravda, že sa prednedávnom ocitol futbal v našom meste vo velkej kríze. Je to už však naštastie za nami, teraz sa snažíme koncentrovat na futbal. Našim cielom v jesennej casti sútaže je skoncit do tretieho miesta, nuž a na jar, pokial to bude možné, by sme chceli zaútocit na postup, prezradil dvadsatdvarocný odchovanec Královského Chlmca.

V nedelu zverenci Ladislava Dakóa cestujú na další zápas vonku, tentoraz do Kokšova-Bakše. Tento celok je zatial po deviatich na deviatom mieste. Tabulka zároven prezrádza, že Královský Chlmec má v piatoligovej sútaži najlepšiu obranu, ked ich brankár Kovács v doterajšom priebehu sútaže inkasoval iba osem gólov. Nastrielali ich dvadsatdva, co je viac ako dva góly na jedno stretnutie. "Dúfam, že si tieto štatistické údaje v Kokšove-Bakši vylepšíme a dovezieme si odtial prinajhoršom jeden bod. V Královskom Chlmci to s futbalom myslíme vážne, trénujeme až trikrát do týždna, co sa v Plechoticiach oproti domácim jasne potvrdilo, dodal na závere debaty Alexander Berta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.