Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Hertha zabránila Dárdaiovi viesť Maďarsko, nahradí ho Storck

(Autor: Twitter)
SITA|Publikované 20. júl 2015 o 15:47

Maďarský zväz ho angažoval v septembri minulého roka. Vtedy pôsobil v Nemecku ešte len pri mládežníkoch Herty Berlín. Neskôr Pál Dárdai podpísal s klubom riadnu zmluvu. A ten teraz nesúhlasil s tým, aby viedol aj reprezentáciu rodnej krajiny.

BUDAPEŠŤ. Maďarská futbalová reprezentácia dokončí kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska pod vedením Bernda Storcka.

Zmenu si vynútilo vedenie Herthy Berlín. Nesúhlasilo s tým, aby Pál Dárdai naďalej sedel na dvoch lavičkách - v klube nemeckého bundesligistu aj v národnom tíme.

Pál Dárdai si už ako hráč dlhé roky obliekal dres Herthy Berlín.

Bývalého reprezentanta angažoval maďarský zväz v septembri minulého kalendárneho roka. Vtedy Dárdai ešte pôsobil len pri mládežníkoch Herthy.

Vo februári 2015 ho Berlínčania vytiahli k prvému mužstvu - zachránil ho v najvyššej domácej súťaži. A v máji podpísal riadnu zmluvu.

Päťdesiatdvaročný Storck bol od marca športovým riaditeľom v Maďarskom futbalovom zväze. Ako hlavný tréner pôsobil v rokoch 2008 až 2010 v Kazachstane.

Je druhým Nemcom na maďarskej lavičke po anabáze Lothara Matthäusa v rokoch 2004 až 2006.

germany_bundesliga_soccer-d1eba4fc40324f_r6416_res.jpeg

Maďarsko po šiestich stretnutiach eliminácie ME 2016 figuruje v tabuľke F-skupiny na treťom mieste so solídnym ziskom jedenástich bodov za prvým Rumunskom (14) a druhým Severným Írskom (13).

Najbližšie privíta 4. septembra v Budapešti práve Rumunsko.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články