Pondelok, 19. apríla, 2021Meniny má Jela

Herný potenciál Strážskeho zvýrazňujú individuality

Sportnet|9. okt 2003 o 00:00

Michalovce V nedeľu bol v rámci deviateho kola I. triedy ObFZ Michalovce šláger medzi poprednými celkami tejto súťaže - Zalužicami a Strážskym.

Okrem príťažlivého boja o prvé miesto, na ktoré sa hostia mali možnosť dostať v prípade víťazstva a prehry Malčíc v Ruskej, nás zaujal i fakt, že na lavičke TJ Chemko sa objavil Jozef Pižňarský, ktorý je v Zalužiciach doma. Po víťazstve 2:0 mu bolo pochopiteľne do reči. "Naposledy som sa tu ako súper predstavil pred troma rokmi, keď som tu ešte ako tréner Lastomíra vo štvrtej lige rovnako zvíťazil 2:0. História sa teda do bodky opakovala," prezradil Jozef Pižňarský, keď sme sa ho opýtali na pocity, ktoré mal pri zápase na domáckej pôde.

Zaujímavosťou tohto duelu bolo i to, že proti nastúpili niektorí hráči, ktorí ešte donedávna vedno obliekali dres Zemplína Michalovce. V bráne domácich sa predstavil ukrajinský gólman Vladimír Moroz a na opačnej strane stopér Rastislav Gabák a stredopoliar Marek Gadžo. Pikantériou je, že práve Gabák prekonal Moroza z pokutového kopu, ktorý rozhodca Friga nariadil po faule na prenikajúceho Gadža. "Čistý faul, bez debaty. Rovnako sme dosiahli aj druhý gól, ktorý padol po menšom zaváhaní Moroza a dorážke Kopku. Po zápase boli síce zo strany domácich menšie prestoje, ale to sa dá v ich situácii pochopiť. Veľmi nás túžili poraziť, ale jednak mali smolu v koncovke a nazdávam sa, že herná kvalita bola tentoraz jasne na našej strane," doplnil Jozef Pižňarský, ktorý sa na lavičku Strážskeho vrátil po vyše dvoch rokoch. Mužstvo pod jeho vedením odohralo doposiaľ tri stretnutia, v ktorých zaknihovalo deväť bodov a skóre 6:0. Zdá sa, že Strážske je na najlepšej ceste postúpiť medzi piatoligovú spoločnosť. "Oproti môjmu predchádzajúcemu pôsobeniu v tomto celku sa mnohé pomenilo, ale predovšetkým je tu kvalitnejší káder, ktorého silu zvyšujú individuality typu Gabáka či Gadža. Nazdávam sa, že máme nato, aby sme si vytúžený postup vybojovali," tvrdí tento kormidelník s najvyššou trénerskou kvalifikáciou.

Keď sa ho opýtame, aký čarovný prútik použil nato, aby mužstvo začalo iba víťaziť a nedostávať pritom góly, z voleja odvetí. "Veľa som toho meniť nemusel, ale v prvom rade som vyžadoval skvalitniť dochádzku na tréningový proces. Iba tak totiž možno zvýrazniť herný potenciál, ktorý tento káder bezpochyby má. Prvé ovocie prišlo v podobe troch víťazstiev, z toho dvoch vonku. Sami chlapci mi vravia, že ešte nikdy v živote neboli tak dobre trénovaní ako práve teraz," uzavrel debatu Jozef Pižňarský, ktorý sa s funkcionármi TJ Chemko predbežne dohodol na spolupráci do konca jesennej časti, no vzhľadom na doterajšie výsledky mužstva je reálny predpoklad, že v Stážskom bude trénovať aj v jarnej odvete.

Súvisiace články