Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Henrik Larsson nechce končiť

Sportnet|21. jún 2004 o 00:00

PORTO - Útočník Henrik Larsson si pochvaľuje návrat do švédskej reprezentácie, na ktorý sa pred majstrovstvami Európy dal prehovoriť. Pôsobenie v národnom tíme sa mu zapáčilo tak, že aj po šampionáte v Portugalsku chce reprezentovať.

"Chcem v národnom mužstve zostať, kým budem hrať na špičkovej úrovni. A keď moja výkonnosť klesne, tak ma tréner aj tak nepovolá," povedal Larsson. S reprezentačnou kariérou sa rozlúčil už pred dvoma rokmi po majstrovstvách sveta, petícia viac ako stotisíc futbalových fanúšikov a osobný list od Švéda v čele UEFA Lennarta Johanssona ho však prinútili k návratu.

V troch zápasoch od svojho comebacku strelil už tri góly, dva z nich zaznamenal v prvom vystúpení Švédov na ME, v ktorom severský tím porazil Bulharsko vysoko 5:0. Po nasledujúcej remíze 1:1 s Talianskom majú Švédi pred posledným zápasom základnej skupiny proti Dánsku blízko k postupu do štvrťfinále.

"Dúfam, že je to len začiatok. Je zábava byť v Portugalsku, užívam si to," vyhlásil spokojný Larsson. "Je pekné znova hovoriť po švédsky. Chýbali mi vtipy v kabíne," dodal. Larsson na konci uplynulej sezóny po siedmich rokoch opustil škótsky Celtic Glasgow a stále nie je isté, kde bude pôsobiť v budúcom ročníku futbalových súťaží. Povedal, že by sa rád vydal niekam za teplom, jeho meno sa spája s Barcelonou. (čtk)

Súvisiace články