Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Henrieta Kolláthová cíti návrat formy

Sportnet|Publikované 13. dec 2002 o 23:00

Košice - V Športovorelaxačnom centre Grunt v Košiciach sa počas víkendu v uskutočnil v poradí už tretí ročník Salien Squash Cupu, squashového turnaja

A kategórie. Očakávaným víťazom podujatia sa stal jeho favorit, momentálna česká trojka, ešte len 18 - ročný (za mesiac bude mať 19 rokov) Martin Štěpán, ktorý vo finále zdolal Slováka Mareka Zvončeka z IMET-u Bratislava 3:0 (9:0, 9:0, 9:0). Talentovaný Čech tak získal víťaznú trofej, švajčiarske hodinky Atlantic v hodnote nad 10 tisíc Sk.

Najlepšie z Košičanov, hráčov Nissan Baldi Klubu, si počínal Štefan Gregor, ktorý dosiahol štvrťfinále. Do 2.kola sa dokázala prebojovať i Henrieta Kolláthová, suverénna ženská squashová jednotka, ktorá hráva medzi mužmi. V prvom kole sa Henrieta stretla s Róbertom Maníkom z Bratislavy, presnejšie z Fajn Klubu Markíza. "Vyhrala som 3:1, s tým, že to bol dosť ťažký zápas. Maníkovci sú mladí, silní juniori, ktorí idú a stúpajú z mesiaca na mesiac. Bolo to ťažké stretnutie, bola som rada, že som vyhrala." Do 2.kola sa proti Henriete postavil Peter Potočár z 1. SSK Bratislava. "Bolo to 1:1 na sety, prehrávala som 1:2, keď som trochu poľavila a ten posledný set som už nedotiahla. Ale bolo to schodné, dalo sa to uhrať. Som však spokojná, v poslednom čase som totiž mala útlm a tieto dva zápasy mi ukázali, že sa vraciam späť do formy," hovorí Henrieta, ktorá mala v poslednom čase i problémy s ramenom. "Presnejšie s lakťom, bojovala som s tým dva týždne. Kvalitne sa naozaj nedalo hrať. Snažila som sa menej trénovať, dať to dokopy rehabilitáciou a podobne."

Okrem turnaja v domácom prostredí sa Košičanka predstavila i na turnaji WISPA (Women´s International Player´s Association) v Monte Carlo. "V 1. kole kvalifikácie som zdolala Dagmar Vermüllen z Holandska, v 2.kole som prehrala so štyridsiatou hráčkou sveta, Angličankou Vicky Lancaster. Bolo to však celkom dobré, zasa som získala ďalšie bodíky do rebríčka za kvalifikáciu na kvalitne obsadenom turnaji. Budúci týždeň idem do Holandska, do Maastrichtu, na ďalší turnaj WISPA," dúfa vo vylepšenie momentálneho 64. miesta svetového rebríčka WISPA Henrieta Kolláthová.

Monte Carlo, aj keď už pre našinca nemá taký nádych ako pred 20 rokmi, je stále Monte Carlo. "Obzreli sme si už posezónne Monte Carlo, v úplne ´dovolenkovej´atmosfére - už tam nikto nebol... Pršalo, bolo zlé počasie, aj preto sa tam ľudia neukazovali. Jasné, že sme navštívili i kasíno. Nie, to čo sme na turnaji vyhrali, sme v kasíne neprehrali. Totiž: nič som nevyhrala. Za kvalifikáciu žiadne peniažky neboli. Ale v kasíne sme veľa neprehrali, naozaj to aj tam bolo také vlažné a prázdne," smeje sa na záver Henrieta Kolláthová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.