Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Henrich Benčík dúfa v šancu proti Ukrajine

Sportnet|Publikované 19. nov 2002 o 23:00

Košice/ Trnava - V Jurkemikovom výbere pred dnešným zápasom s Ukrajinou sa po niekoľkých mesiacoch ocitol i bývalý hráč Nitry, Trenčína a Petržalky

Henrich Benčík (na snímke). Ten momentálne strieľa góly v drese tureckého Denizlisporu (kde zas hrá v obrane Roman Kratochvíl), v tureckej lige ich vsietil už päť. Naposledy skóroval v 90. minúte proti Istabulsporu (2:1), mužstvu tak pomohol k postupu v tabuľke. V Jurkemikovom výbere sa 24 - ročný Benčík v tomto roku ocitol druhýkrát, prvýkrát bol pri víťazstve Slovenska v Iráne (3:2).

*****

Reprezentačná pozvánka určite potešila, asi je i zbytočné sa pýtať.

"Potešila, potešila. A zároveň i prekvapila, už som nečakal, že v tomto roku ešte dostanem príležitosť hrať v reprezentácii. Dúfam už len, že dostanem i šancu nastúpiť proti Ukrajine."

Hodnotenie súpera?

"Niektorí ľudia Ukrajinu podceňujú, ale určite to je jedno výborné mužstvo. Ukrajinskí hráči hrávajú v popredných zahraničných ligách, bude ťažké s nimi hrať."

Vaše skúsenosti s ukrajinským futbalom? Ak nejaké sú.

"(Smiech) Nie sú. Žiadne. Iba ak z televízie. Dynamo Kyjev a tak..."

Poďme ku Denizli. Blahoželáme k nedeľňajšiemu gólu. Tréner vás už pochválil?

"Nerozumiem."

Prispeli ste ku vyradeniu Sparty v Pohári UEFA, na vás bola odpískaná penalta, z ktorej spoluhráč zvýšil na 2:0. Registrovali sme, že tréner vás nepochválil ani vtedy.

"Ááá, tak to nie. On nás nikdy individuálne nepochváli. Boli sme šťastní, že sme vyhrali a že sme trochu postúpili v tabuľke."

So 16 bodmi ste na 9. mieste 18 - člennej ligy. Ciele Denizlisporu v tejto sezóne?

"Určite by sme chceli ísť čo najďalej v Pohári UEFA. Aj keď už teraz sme nemysleli, že to bude až tak ďaleko. V lige by sme nechceli mať problémy so záchranou. A samozrejme, aj tu ísť čo najvyššie."

Denizlispor vybojoval v poslednej sezóne účasť v Pohári UEFA, nehovorí sa minimálne o zopakovaní? Nakoniec, v Turecku chce každý skončiť do 4.-5. miesta, aj nováčikovia.

"Nie, nie. V Turecku je viac mužstiev, takže každý nemôže skončiť štvrtý. My si dávame také normálne ciele. Nik nás do ničoho netlačí."

Keď prišiel Denizlispor do Prahy, české médiá označili jeho cestu ako "turistickú". Denizlispor vraj skutočne došiel s cestovnou kanceláriou. Česi to zhodnotili tak, že váš tím došiel len na nejaký výlet, vedomý si jasne favorizovanej pozície Sparty.

"Vedeli sme, kto je Sparta. Ale neboli sme zmierení s tým, že by sme mali vypadnúť. S tou cestovkou je to tak, že ide o nášho sponzora. V Pammukale pri Denizli je turistické centrum (známe vápencové výtvory - pozn. red.), tam má tá cestovka sídlo, chodíme s ňou stále... V Prahe sme však chceli uhrať čo najlepší výsledok, aby sme mali doma šancu. A doma sme verili."

Vôbec, ako dlho sa oslavovalo v Denizli vyradenie Čechov?

"Do nedele, do konca týždňa. Ale my hráči sme sa už na tom samozrejme nezúčastňovali. Oslavovalo sa v meste."

V Čechách sa zas smúti, Sparta je v paľbe kritike. Nesťažovali sa Martin Petráš a Rastislav Michalík?

"Nie, nepovedali nič. To je všade rovnaké, keď sa vypadne..."

Do ďalšieho kola vám vyžrebovali Olympique Lyon.

"Mohli sme dostať Leeds, Bordeaux, Lyon alebo Slaviu Praha. Dostali sme Lyon, uvidíme, čo nám pripraví. Ale my si veríme i proti nemu."

Roman Kratochvíl už proti Lyonu hral. Inter pred dvoma rokmi s Lyonom vypadol.

"Ten nebol so žrebom veľmi spokojný. Jednak už proti Lyonu hral... On hovoril, že sa chce ísť pozrieť do Anglicka."

Ako vás volajú Turci?

"Benčik. Benčik."

Ale s Romanom Kratochvílom vraj, aspoň čo sa týka jeho mena, majú problémy.

"On nie je Kratochvíl, on je Roman (smiech). To Kratochvíl nevedia vysloviť."

Na drese má čo? Roman?

"Roman."

A Kratochvíl na to čo?

"Prijal to normálne. Tam majú viacerí na dresoch krstné meno, prispôsobil sa."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.