Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Heninovej hetrik alebo Ivanovičovej prvý triumf

Sportnet|Publikované 8. jún 2007 o 22:00

Víťazka dnešného finále dvojhry žien (15.00) získa prémiu 1 milión eur.

Belgická tenistka Justine Heninová mala ťažký začiatok sezóny. Po štyroch rokoch manželstva sa rozvádzala s Pierrom-Yvesom Hardennom, preto vynechala aj prvý turnaj veľkej štvorky Australian Open. Osobné problémy si vyriešila a keď sa vrátila na dvorce, znova víťazí. Na svojom najobľúbenejšom turnaji Roland Garros siaha na štvrtý titul (2003, 2005, 2006) a tretí v rade za sebou - hetrik naposledy vyšiel Monike Selešovej v rokoch 1990 - 92. Plány jej môže prekaziť už len mladá, atraktívna srbská hráčka Ana Ivanovičová, ktorá sa prvý raz v kariére prebojovala do grandslamového finále.

"Po starostiach zo začiatku roka mám opäť veľkú radosť z tenisu. V Paríži som si na kurte užívala každú minútu. Verím, že tak bude aj vo finále," povedala 25-ročná Belgičanka pre Reuters. Ženská svetová jednotka sa na posledných piatich grandslamových turnajoch, na ktorých štartovala, zakaždým dostala do finále. Z posledných troch ročníkov Roland Garros má Heninová zápasovú bilanciu 20:0. Tohto roku v šiestich dueloch nestratila ani set. Antuka vyhovuje jej nátlakovej hre zo základnej čiary, súperky rozbehá po rohoch a presne zakončuje. Na kurte sa dobre pohybuje. O svojej finálovej súperke povedala: "Anu som videla hrať, je vo veľkej forme. Pred Parížom vyhrala turnaj v Berlíne, verí si. Ale je to jej prvé grandslamové finále, bude pod tlakom."

Heninová doteraz hrala s Ivanovičovou len raz, v semifinále vo Varšave 2005 vyhrala belgická tenistka 6:4, 7:5.

Ivanovičová zdolala na ceste do finále svetovú trojku Kuznecovovú aj dvojku Šarapovovú, obidve z Ruska. Presadila sa nátlakovou hrou, súperkám vnútila svoj štýl hry. V Paríži žije svoj tenisový sen. "Justine je vynikajúca antukárka. Ale pre mňa je dôležité, ako budem hrať ja. Ako sa budem pohybovať, ako sa dokážem koncentrovať," povedala 19-ročná Ana.

(on)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.