Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Heninová získala zlato v ženskej dvojhre

TASR|21. aug 2004 o 22:00

Atény 21. augusta (TASR) - Belgická tenistka Justine Heninová- Hardennová získala na olympijskom turnaji v Aténach zlatú medailu vo dvojhre. Svetová a ...

Atény 21. augusta (TASR) - Belgická tenistka Justine Heninová- Hardennová získala na olympijskom turnaji v Aténach zlatú medailu vo dvojhre. Svetová a turnajová jednotka zdolala vo finále nasadenú dvojku Francúzku Amelie Mauresmovú v dvoch setoch 6:3 a 6:3 a po troch grandslamových triumfoch (Roland Garros 2003, US Open 2003, Australian Open 2004) si pripísala na svoje konto ďalší cenný úspech.

Dvadsaťdvaročná rodáčka z Liege počas celého zápasu ťažila z dobrej hry od základnej čiary i obávaného bekendu. Po zisku úvodného setu si na začiatku druhého dejstva po rýchlom brejku vybudovala náskok 3:0 a šancu na víťazstvo už z rúk nepustila. Zisk zlata pre Heninovú-Hardennovú je o to cennejší, že Belgičanka pre vírusové ochorenie nútene pauzovala 12 týždňov. V dramatickom semifinálovom zápase proti víťazke Roland Garros Ruske Anastasii Myskinovej navyše dokázala v rozhodujúcom treťom sete zvrátiť nepriazivý stav 1:5. Bronzová medaila patrí Austrálčanke Alicii Molikovej, ktorá v dueli o 3. miesto zdolala Myskinovú v dvoch setoch 6:3 a 6:4.