Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Heninová v Paríži pred návratom odmietla hovoriť o súkromí

SITA|Publikované 6. feb 2007 o 14:56

PARÍŽ 6. februára (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová po príchode do Paríža na svoj prvý tohtoročný turnaj odmietla na tlačovej konferencii odpovedať na očakávateľné otázky týkajúce sa nedávneho ...

PARÍŽ 6. februára (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová po príchode do Paríža na svoj prvý tohtoročný turnaj odmietla na tlačovej konferencii odpovedať na očakávateľné otázky týkajúce sa nedávneho rozchodu s manželom Pierom-Yvesom Hardennom. "Boli to ťažké týždne plné bolesti. Jediné, čo teraz chcem rozoberať, sú tenisové témy. Všetci občas prechádzame zložitým obdobím a prežívame v súkromí udalosti, ktoré zostávajú naším tajomstvom. Žiadam vás, aby ste to akceptovali. Som však rada, že som opäť tu."

Víťazka novembrových MS WTA Tour v Madride silvestrovala v pozícii svetovej jednotky, ale medzičasom aj pre absenciu v Sydney a na úvodnom grandslamovom podujatí roka v Melbourne (dôvod neprítomnosti označila za rodinný) musela prepustiť vrchol rebríčka Ruske Marii Šarapovovej. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Liege pôvodne mala naplánovaný comeback až o dva týždne neskôr v Dubaji. "Začala som opäť trénovať už počas Australian Open a zrazu sa mi to čakanie na druhú polovicu februára zdalo byť príliš dlhé." Heninová, ktorá sa nedávno "zneprístupnila" pre belgický fedcupový tím na rok 2007, vlani z trinástich turnajov zaznamenala desať finálových účastí (vrátane všetkých štyroch položiek Grand Slamu) a vybojovala šesť trofejí, vrátane Roland Garros.

Držiteľka 29 singlových titulov si za jeden z cieľov na aktuálnu sezónu vytýčila londýnsky vrchol: "Prvého júna budem mať dvadsaťpäť rokov. Nepopieram, že práve triumf vo Wimbledone je tým, o čom pri rekapitulovaní mojich úspechov a stanovovaní mét stále častejšie uvažujem." Na kultovej tráve bola vo finále v roku 2001 (podľahla Venus Williamsovej 1:6, 6:3, 0:6) a vlani (6:2, 3:6, 4:6 proti Amélie Mauresmovej) a tento primát jej v zbierke chýba ako jediný z okruhu veľkej štvorky. "Minulý rok som vo Wimbledone mala sama zo seba lepší pocit ako v minulosti. Pochytila som niečo nové z útočného poňatia, ale ešte stále potrebujem popracovať na podaní a forhende, aby môj prejav mohol byť agresívnejší," predznamenala prvá nasadená na aktuálnom podujatí Open Gaz de France (Tier II, dotácia 600 000 USD, koberec Greenset v hale). Heninovej, ktorá v septembrovom finále Pohára federácie pred domácim publikom v Charleroi vyhrala obe dvojhry, ale počas štvorhry musela odstúpiť pre zranenie pravého kolena (Talianky celkovo vyhrali 3:2), sa v minulosti v Paríži pod strechou príliš nedarilo. V roku 2000 i 2002 sa lúčila už v 2. kole, v ktorom sa teraz stretne s Francúzkou Emilie Loitovou. Dvojkou "pavúka" je ďalšia domáca hráčka Amélie Mauresmová, obhajkyňa prvenstva.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.